Somalili bakandan EXPO desteği -Somali Kalkınma ve Kamu Hizmetleri Bakanı Qasim: "İzmir'i…

  • Yazı boyutu
Somalili bakandan EXPO desteği 
  -Somali Kalkınma ve Kamu Hizmetleri Bakanı Qasim: 
  "İzmir'i…

Somalili bakandan EXPO desteği -Somali Kalkınma ve Kamu Hizmetleri Bakanı Qasim: "İzmir'i EXPO'da destekleyeceğime ve komşu ülkelerin de destekleri için elimden geleni yapacağıma söz veriyorum"

Somali Kalkınma ve Kamu Hizmetleri Bakanı Maryan Qasim, İzmir'e EXPO 2020 organizasyonuna ev sahibi adaylığında destek olma ve komşu ülkelerin de desteğini sağlama noktasında çalışma yapacağı sözü verdi.
     Quasim, Ege Uluslararası Sağlık Federasyonu'nun (ESAFED) davetlisi olarak geldiği İzmir'de, Vali Cahit Kıraç'ı makamında ziyaret etti.
     İzmir Valisi Cahit Kıraç, ziyarette Quasim'e, İzmir'in EXPO 2020 organizasyonu ev sahipliği adaylığı ile konuk bakanın faaliyet alanına giren sağlık alanında yürütülen dönüşüm projeleri hakkında bilgi verdi.
     Quasim, Vali Kıraç'ın bilgilendirmesinin ardından yaptığı açıklamada, EXPO yarışında İzmir'e destek olacağını ifade ederek, "İzmir'i EXPO'da destekleyeceğime ve komşu ülkelerin de destekleri için elimden geleni yapacağıma söz veriyorum" dedi.
     Kıraç da Qasim'e EXPO konusundaki destekleri için teşekkür ederek, kahve fincanı takımı ve EXPO ile ilgili kitaplar hediye etti.
     Ziyarette konuk bakan Quasim'e, ESAFED Yönetim Kurulu Başkanı Şifa Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Sarsılmaz eşlik etti.
    
    
    

Bu haberi 134 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir