Soğuk havalar, e-ticarete yaradı -Türkiye'de ocak ayında internet üzerinden günde 109 milyon…

  • Yazı boyutu
Soğuk havalar, e-ticarete yaradı
  -Türkiye'de ocak ayında internet üzerinden günde
  109 milyon…

Soğuk havalar, e-ticarete yaradı -Türkiye'de ocak ayında internet üzerinden günde 109 milyon lira alışveriş yapılırken, e-ticaret hacmi söz konusu ayda 3 milyar 373 milyon lira oldu

Türkiye'de hava sıcaklıklarının düştüğü ocak ayında internet üzerinden günde 109 milyon lira alışveriş yapılırken, e-ticaret hacmi söz konusu ayda 3 milyar 373 milyon lira oldu.
     Bankalararası Kart Merkezi'nin (BKM) verilerinden derlenen bilgiye göre, bu yılın ocak ayında internette "yerli ve yabancı kartlar" ile yapılan ödeme işlem adedi, bir önceki yılın aynı dönemine oranla yüzde 17,7 artarak, 15,7 milyona yükseldi.
     İnternetten yapılan kartlı işlemlerin tutarı ise bir önceki yılın ocak ayına göre yüzde 28 yükselerek, 3 milyar 373 milyon lira oldu. Bu rakamlarla ocak ayında internette günde ortalama 109 milyon liralık alışveriş yapıldı.
     Bu yılın ocak ayında yerli kartların "yurt içi" kullanımında işlem adedi 15 milyon 463 bin 537, işlem tutarı 3 milyar 196 milyon lira şeklinde gerçekleşirken, yabancı kartların yurt içi kullanım adeti 274 bin 368, işlem tutarı ise 177 milyon lira oldu.
     Ocakta "yerli kartlar"la yurt dışında internet üzerinden yapılan işlem adedi, 2 milyon 76 bin 37, işlem tutarı ise 186 milyon lira olarak tamamlandı.
     Türkiye'de "yerli ve yabancı kartlar" ile geçen yıl en yüksek işlem tutarı 3 milyar 186 milyon lira ile temmuzda gerçekleşirken, en az işlem tutarı ise 2 milyar 17 milyon lira ile şubatta yapılmıştı.
    
    
    

Bu haberi 302 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir