Soğuk hava hamsinin fiyatını artırdı -Akçakoca'da 1 haftadır etkisini sürdüren olumsuz hava…

  • Yazı boyutu
Soğuk hava hamsinin fiyatını artırdı
  -Akçakoca'da 1 haftadır etkisini sürdüren olumsuz
  hava…

Soğuk hava hamsinin fiyatını artırdı -Akçakoca'da 1 haftadır etkisini sürdüren olumsuz hava koşulları nedeniyle hamsinin fiyatı 3 liradan 5 liraya yükseldi

Akçakoca'da 1 haftadır etkisini sürdüren olumsuz hava koşulları nedeniyle fiyatı 3 liradan 5 liraya yükselen hamsi, yükselen fiyatına rağmen yoğun ilgi görmeye devam ediyor.
     Akçakocalı balıkçılar, yaklaşık 1 haftadır etkili olan yağmur ve fırtına nedeniyle Karadeniz'e açılamadı.
     Bu durumun tezgahlara yansıması nedeniyle hamsi fiyatları 2 lira artış göstererek 5 liraya yükseldi. Vatandaşlar, artan fiyatlara rağmen en lezzetli dönemini yaşayan hamsiden vazgeçemiyor.
     Akçakoca Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Mustafa Karakaş, AA muhabirine olumsuz hava koşulları nedeniyle balıkçıların 1 haftadır denize açılamadığını anlattı.
     Bu durumun tezgahlara yansıdığına dikkati çeken Karakaş, "Balık fiyatlarının yükselmesi doğaldır. Hamsinin fiyatı 3-5 gün daha böyle davam eder. Ama 1 hafta içinde 2,5 liraya kadar düşecektir" diye konuştu.
     Karakaş, fiyatların artmasına rağmen vatandaşların hamsiye olan ilgisinin azalmadığına dikkati çekerek, "Vatandaşlarımız fiyatlar artmasına rağmen hamsiye yoğun ilgi göstermeye devam ediyor. Çünkü hamsi kasım ve aralık ayında en lezzetli dönemini yaşıyor" ifadelerini kullandı.
    
    
    

Bu haberi 250 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir