SOCAR Türkiye Başkanı Yavuz: -"İnsan ve çevre, bizim olmazsa olmaz önceliğimiz"

  • Yazı boyutu
SOCAR Türkiye Başkanı Yavuz:
  -"İnsan ve çevre, bizim olmazsa olmaz önceliğimiz"

SOCAR Türkiye Başkanı Yavuz: -"İnsan ve çevre, bizim olmazsa olmaz önceliğimiz"

SOCAR Türkiye Başkanı ve Petkim Yönetim Kurulu Üyesi Kenan Yavuz, Petkim Yarımadası'ndaki yatırımlarıyla ilgili, "İnsan ve çevre, bizim olmazsa olmaz önceliğimizdir" dedi.
     SOCAR Türkiye'den yapılan yazılı açıklamaya göre, SOCAR Türkiye ve Petkim'in sosyal sorumluluk projesi kapsamında, Aliağa'da bulunan 29 köy ve mahalle muhtarlığının ofis ihtiyaçları karşılandı. Aliağa Kent Konseyi ve Aliağa Muhtarlar Derneği ile ortak gerçekleştirilen proje kapsamında, ihtiyaç olarak belirlenen ofis malzemeleri, muhtarlara teslim edildi.
     Aliağa Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Dündar ve beraberindeki heyet, Petkim'i ziyaret ederek, SOCAR Türkiye Başkanı Kenan Yavuz, Petkim Genel Müdürü Hayati Öztürk ve SOCAR Türkiye Başkan Teknik Danışmanı Nilüfer Yalçın'a teşekkür plaketi verdi.
     Aliağa Muhtarlar Derneği Başkanı Dündar, ziyarette, SOCAR Türkiye'nin, Petkim'de yapacağı yatırımların yanında STAR Rafinerisi ve STEP Enerji Santrali'ni de inşa edip Aliağa'ya yeni yatırımlar kazandırdığını belirterek, "Bu yatırımların çevre ve doğayla barışık, kendilerinin ve çocukların geleceklerini ipotek altına almayan teknolojide olmasını istediklerini" ifade etti.
     SOCAR Türkiye Başkanı ve Petkim Yönetim Kurulu Üyesi Kenan Yavuz da Petkim Yarımadası'nda projelendirilen yeni yatırımların enerji ihtiyacını karşılamak için yatırım yapmaya mecbur olduklarını belirterek, şunları kaydetti:
     "STEP Enerji Santrali, 'Rafineri-Petrokimya-Enerji-Lojistik Entegrasyonu'nun olmazsa olmaz bir parçası. Santralde, STAR Rafinerisi'nin yan ürününü hammadde olarak kullanarak, enerji entegrasyonu sağlayacağız. 612 MW kapasiteli STEP Enerji Santrali'nde, tesisin çevreye etkilerini en aza indirmek için AB normlarında mevcut en iyi teknik kabul edilen arıtma sistemleri kullanılacak. Bu yatırımın maliyeti, dünya uygulamalarında 700 milyon dolar iken biz 1 milyar dolar bütçeyle çevre için ilave 300 milyon dolar harcayacağız. Herkesin içi rahat olsun."
     Yavuz, Petkim Yarımadası'ndaki çalışanların büyük çoğunluğunun aileleriyle birlikte yıllardır tesislerin hemen yanındaki lojmanlarda yaşadığına dikkati çekerek, "Bizim çevre duyarlılığını ihmal etmemiz demek, önce kendi çalışanlarımızı, kendi çocuklarımızı riske atmamız demektir. Bu santrali yapacak arkadaşlarımız, Aliağa'da ikamet edecekler. İnsan ve çevre, bizim olmazsa olmaz önceliğimizdir" görüşünü ifade etti.
    
    
    

Bu haberi 209 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir