SOCAR ile Delta Rubis arasında Akdeniz'de işbirliği -Azerbaycan devlet petrol şirketi SOCAR,…

  • Yazı boyutu
SOCAR ile Delta Rubis arasında Akdeniz'de işbirliği
  -Azerbaycan devlet petrol şirketi SOCAR,…

SOCAR ile Delta Rubis arasında Akdeniz'de işbirliği -Azerbaycan devlet petrol şirketi SOCAR, bağımsız depolama şirketi Delta Rubis ile işbirliği yaparak Ceyhan'da deniz yakıtı satışına başlayacak -SOCAR Turkey Petrol Enerji Dağıtım AŞ Üst Yöneticisi Doğan: -"Türkiye'nin Akdeniz'deki ilk kapsamlı deniz satışları hizmetini veriyor olacağız"

Azerbaycan devlet petrol şirketi SOCAR, bağımsız depolama şirketi Delta Rubis ile işbirliği yaparak Ceyhan'da deniz yakıtı satışına başlayacak.
     SOCAR Turkey Petrol Enerji Dağıtım AŞ'den yapılan açıklamaya göre, SOCAR'ın Türkiye dağıtım şirketi SOCAR Turkey Petrol Enerji Dağıtım AŞ'nin Ceyhan'da bağımsız depolama firması DELTA RUBIS ile 5 yıllık deniz yakıtları depolama ve ikmal hizmeti anlaşması imzalayarak deniz yakıtı satışına başladığı belirtildi.
     SOCAR Turkey Petrol Enerji Dağıtım AŞ Üst Yöneticisi Mutluay Doğan, Ceyhan bölgesinin SOCAR için stratejik öneme sahip olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti:
     "Bu bölge Azerbaycan petrolünün dünya pazarına çıkış noktası ve SOCAR bu hattın ana kullanıcılarından biri. Şimdi Ceyhan'ı önemli bir uluslararası deniz yakıtı ikmal bölgesi haline getirmek için ilk adımı attık. Bölgeye gelen ham petrol taşıyan tankerlere yakıt satışına başlayarak Türkiye'nin Akdeniz'deki ilk kapsamlı deniz satışları hizmetini veriyor olacağız. İş ortağı olarak Akdeniz havzasının en büyük depolama firması olan Delta Rubis'i seçtik. İki büyük markanın yüksek tecrübesi, ihtiyaçlara hızlı cevap veren yapıları üstün ürün ve hizmet anlayışıyla denizcilik sektörüne değer katacağımıza inanıyoruz."
     Delta Rubis Üst Yöneticisi Sami Habbab da bölgede artan ticaret hacmi ve yatırım projeleri doğrultusunda, 2012'de Ceyhan Terminali'nde ek yatırımlarına hız verdiklerini belirterek, "Bu kapsamda 200,000 dwt gemilerin yanaşımına uygun 6 rıhtımlı liman iskele yatırımı, deniz satışları ve yurtiçi ikmal faaliyetlerine yönelik yeni terminal yatırımı gerçekleştirdik. SOCAR ile işbirliği, Ceyhan'ı uluslararası ihrakiye hizmet merkezine dönüştürecek. Buna göre, önümüzdeki 5 yıl içinde bölgenin deniz yakıtları satışlarının 2 milyon tona ulaşması beklemekteyiz. Delta Rubis olarak bu projede dünya devi petrol şirketi SOCAR ile beraber olmaktan mutluyuz" ifadelerini kullandı.
     Petrol ve enerji dağıtımı konusunda faaliyet gösteren SOCAR'ın, ana faaliyet alanı akaryakıt, havacılık ve deniz satışları. Şirket, Turkey Petrol Enerji Dağıtım AŞ, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'ndan (EPDK) bir süre önce lisans almıştı.
    
    
    

Bu haberi 693 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir