Sivil havacılıkta kış tedbirleri toplantısı -Toplantıda, kış tarife döneminde yaşanması muhtemel…

  • Yazı boyutu
Sivil havacılıkta kış tedbirleri toplantısı
  -Toplantıda, kış tarife döneminde yaşanması muhtemel…

Sivil havacılıkta kış tedbirleri toplantısı -Toplantıda, kış tarife döneminde yaşanması muhtemel sıkıntıların önüne geçilebilmesi ve kalite standartlarının arttırılması için dikkat edilmesi gereken hususlar belirlendi

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nce (SHGM) ilgili kurum ve kuruluşların katılımıyla düzenlenen toplantıda, kış tarife döneminde yaşanması muhtemel sıkıntıların önüne geçilebilmesi ve kalite standartlarının arttırılması için dikkat edilmesi gereken hususlar belirlendi.
     SHGM'nin internet sitesindeki "Kış Tedbirleri" duyurusuna göre, kış tarife döneminde yaşanması muhtemel sıkıntıların önüne geçilebilmesi ve kalite standartlarının arttırılması amacıyla Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü, Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü, havayolu işletmeleri, yer hizmetleri kuruluşları ve HEAŞ yetkililerinin katılımıyla 6 Kasım 2012 tarihinde toplantı düzenlendi.
     Yapılan toplantı sonucunda, ilgili tüm kurum ve kuruluşların kış dönemi öncesinde dikkat etmesi gereken hususlar, yer hizmetleri kuruluşlarının de-anti icing hizmetinde görev yapan tüm personelin, eğitimlerinin tamamlanması, ilgili kuruluşun de-anti icing hizmetinde kullandığı teçhizatının periyodik bakımlarının tamamlanmış ve faal durumda olduğunun kontrol edilmesi, havayolu işletmeleri tarafından, uçuş yapılması planlanan yurtiçi meydanlarda yeterli miktarda de-icing, anti-icing malzemesinin bulundurulduğuna dair teyit alınması, PAT sahalarının, yoğun geçen kış dönemleri de göz önüne alınarak, temizliğinin en üst düzeyde tutulması, de-icing ve anti-icing hizmetleri için uygun araç temin edilmesi ve etkin olarak kullanılması, ilgili kurum ve kuruluşlar tarafından bu konuda tanımlanan ve uygulanmakta olan prosedürlerle iş tanımlarının yenilenmesi ve gözden geçirilmesi, özellikle en az personel ve teçhizat listesine göre de-anti icing aracı istenmeyen hava alanlarında, meteorolojik verilerin dikkatle takip edilerek, önlemlerin önceden alınması olarak belirlendi.
     Kış şartları sebebiyle meydana gelebilecek olumsuzlukların önlenmesini teminen belirtilen hususlarla ilgili, kurum ve kuruluşların gerekli hassasiyeti göstermesi istendi.
    
    
    

Bu haberi 107 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir