Sivil havacılıkta kış tedbirleri toplantısı

  • Yazı boyutu
Sivil havacılıkta kış tedbirleri toplantısı

Sivil havacılıkta kış tedbirleri toplantısı

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) tarafından düzenlenen Kış Tedbirleri Toplantısı'nda, çalışmaların eş güdüm içinde yürütülmesi amacıyla alt çalışma grubu kurulmasına karar verildi.
     SHGM'den yapılan yazılı açıklamaya göre, sivil havacılıkta kış tarife döneminde yaşanması muhtemel sıkıntıların önüne geçilebilmesi ve kalite standartlarının arttırılması amacıyla SHGM tarafından Kış Tedbirleri Toplantısı düzenledi.
     Havayolu işletmelerinin ve yer hizmetleri kuruluşlarının yanı sıra Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü, Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü ve HEAŞ gibi konuyla ilgili kurumların katılımıyla SHGM'de gerçekleştirilen toplantıda, havayolu şirketleri tarafından uygulanan veya uygulanması planlanan kış tedbirleri ele alındı.
     2012-2013 yılı kış tarife döneminin sıkıntısız geçmesi için tüm paydaşlar arasında bilgi alışverişi yapılmasına imkan sağlayan toplantıda, kuruluşların durumları değerlendirilerek bu konuda alınacak tedbirlerin sektördeki tüm işletmelerin katılımıyla ve uyum içinde sürdürülmesinin altı çizildi.
     Artan sefer ve uçak sayısına paralel olarak operasyon, alt yapı ve yer hizmetlerinin de aynı doğrultuda iyileşme göstermesi gerektiği belirtilen toplantıda, sektör kuruluşlarından gerekli hassasiyeti göstermesi istendi.
     Toplantı sonrasında, çalışmaların eş güdüm içinde yürütülmesi amacıyla bir alt çalışma grubunun kurulmasına karar verildi. İlgili kurumların ve sektör temsilcilerinin yer alacağı alt çalışma gurubu, bilgi paylaşımı ve koordinasyon içinde kış tedbirlerinin uygulanması konusunda faaliyet gösterecek.
    
    
    

Bu haberi 139 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir