Şirket sicil bilgileri reel sektöre açılıyor -Şirketlerin, çek veya senet kabul edeceği kişinin…

  • Yazı boyutu
Şirket sicil bilgileri reel sektöre açılıyor
  -Şirketlerin, çek veya senet kabul edeceği kişinin…

Şirket sicil bilgileri reel sektöre açılıyor -Şirketlerin, çek veya senet kabul edeceği kişinin sicilini görmesine imkan sağlayacak uygulamaya ilişkin protokol yarın imzalanacak

Şirketlerin, çek veya senet kabul edeceği kişinin sicilini görmesine imkan sağlayacak uygulamaya ilişkin protokol yarın imzalanacak.
     TOBB'dan yapılan açıklamaya göre, saat 09.00'da TOBB'un İstanbul Hizmet Binası'nda gerçekleştirilecek protokol imza törenine Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve Kredi Kayıt Bürosu Genel Müdürü Kasım Akdeniz katılacak.
     Kredi Kayıt Bürosu ile TOBB'un işbirliğinde imzalanacak protokol ile ticaret hayatında yeni bir dönem başlayacak. Uygulama şirketlerin sicil bilgilerini reel sektöre açacak.
     Şirketler, TOBB'un 81 ildeki odaları vasıtasıyla Kredi Kayıt Bürosu ile sözleşme yaparak kendi sicil bilgilerine ulaşabilecek ve bunları isterse üçüncü kişilerle paylaşabilecek. Bu sayede çek ya da senet almak durumunda olan müteşebbislerin işi daha kolaylaşacak, çek veya senet kabul edeceği şirketin sicilini görüp buna göre karar alabilecek.
     Böylece özellikle karşılıksız çek ile ilgili hapis cezasının kalkmasından sonra çeke karşı azalan güven ve itibarın yeniden artacağı, yurtiçindeki ticari faaliyetlerin kolaylaşacağı ve ticaret hacminin artacağı belirtiliyor.
    
    
    

Bu haberi 114 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir