Sırbistan'ın Ankara Büyükelçisi Spajojevic'den İZTO'ya ziyaret -İZTO Yönetim Kurulu Başkanı…

  • Yazı boyutu
Sırbistan'ın Ankara Büyükelçisi Spajojevic'den İZTO'ya ziyaret
  -İZTO Yönetim Kurulu Başkanı…

Sırbistan'ın Ankara Büyükelçisi Spajojevic'den İZTO'ya ziyaret -İZTO Yönetim Kurulu Başkanı Demirtaş: -"Sırbistan ile ticari ilişkilerimiz olması gerektiği gibi değil"

Sırbistan'ın Ankara Büyükelçisi Dusan Spajojevic, İzmir Ticaret Odası (İZTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş'ı ziyaret etti.
     Sırbistan'ın İzmir Fahri Konsolosu Metin Akdurak'ın eşlik ettiği ziyarette konuşan Büyükelçi Spajojevic, iki ülke başbakanının geçen hafta İstanbul'da bir araya geldiğini ve ticaret hacminin artırılması konusunda görüş birliğine vardıklarını belirtti.
     Sırbistan ile tarihten gelen kültürel ilişkilerin olduğunu belirten İZTO Yönetim Kurulu Başkanı Demirtaş ise tüm ilişkilerin üst düzeye taşınması gerektiğini söyledi.
     Gana'nın Ankara Büyükelçisi İbrahim Abass'ın İZTO'yu ziyaretini hatırlatan Demirtaş, "Gana, Türkiye'ye mesafe olarak çok uzak ama ticaret hacmimiz 500 milyon dolar. Balkanlar'da yer alan Sırbistan ile ticari ilişkilerimiz olması gerektiği gibi değil. İzmir'deki yatırım alanlarını ve yatırım kolaylığını Sırbistan'da anlatabilirsek ilişkilerimizin daha da artacağına inanıyorum" dedi.
    
    
    

Bu haberi 217 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir