Sırbistan Başbakan Yardımcısı Lyayiç: -"Türkiye ile Sırbistan arasındaki ticaret hacmini bir…

  • Yazı boyutu
Sırbistan Başbakan Yardımcısı Lyayiç:
  -"Türkiye ile Sırbistan arasındaki ticaret hacmini bir…

Sırbistan Başbakan Yardımcısı Lyayiç: -"Türkiye ile Sırbistan arasındaki ticaret hacmini bir milyar avro seviyesine yükseltmeyi hedefliyoruz"

Sırbistan Başbakan Yardımcısı, İç ve Dış Ticaret ve Telekomünikasyon Bakanı Rasim Lyayiç, Türkiye ile Sırbistan arasında hem ekonomik hem de politik anlamda yoğun bir iş birliği olduğu ifade etti.
     Sırbistan'ın Boşnak asıllı Başbakan Yardımcısı Lyayiç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Sırbistan ve Türkiye arasındaki mevcut ticaret hacminin 500 milyon avro seviyesinde olduğunu belirterek, bu rakamı bir milyar avro seviyesine yükseltmeyi hedeflediklerini kaydetti.
     Türk yatırımcıları Sırbistan'a çekme potansiyeline sahip olduklarını ifade eden Lyayiç, "Bize göre, rakamların işaret ettiğinden daha fazla potansiyel mevcut" dedi.
     İstanbul'da salı günü TUSKON tarafından düzenlenen "Türkiye-Sırbistan Ticaret ve Yatırım Forumu"na katılan Lyayiç, buradaki temaslarıyla ilgili şu bilgileri verdi:
     "Belgrad'daki fuara katılan Türk iş adamlarıyla bir araya geldik. Ayrıca, 10 Sırbistan ve 40 Türk firmasının katıldığı toplantıya da katıldık. Burada kurulan irtibatın, iki ülke şirketlerinin nihai iş projelerine yansıyacağını düşünüyorum. 26 Mart'ta da Belgrad'da 30 Türk iş adamının katılacağı ve bizim kendilerine ülkemizdeki yatırım imkanlarını tanıtacağımız bir forum düzenleyeceğiz."
     Başbakan Yardımcısı Lyayiç, ayrıca, yakın zamanda İzmir iş adamlarının da Sırbistan'daki yatırım potansiyellerini görmek ve yerel iş adamlarıyla tanışmak için Sırbistan'ı ziyaret edeceğini açıkladı.
    
    
    

Bu haberi 192 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir