Singapur Türkiye Yatırım Fonu Türkiye'de ofis açtı -ST Invest Yöneticisi Alp Çiçekdağı: -"Hali…

  • Yazı boyutu
Singapur Türkiye Yatırım Fonu Türkiye'de ofis açtı
  -ST Invest Yöneticisi Alp Çiçekdağı:
  -"Hali…

Singapur Türkiye Yatırım Fonu Türkiye'de ofis açtı -ST Invest Yöneticisi Alp Çiçekdağı: -"Hali hazırda değerlendirdiğimiz projeler var, toplam 5 milyar dolarlık bir meblağ teşkil ediyor, kentsel altyapı ve master plan aşamasında olan şehir projeleri ilgimizi çekiyor"

Singapurlu gayrimenkul şirketlerinin Türkiye'ye yatırım yapmak için kurdukları Singapore Turkey Investment Company, ST Invest (Singapur Türkiye Yatırım Fonu) Türkiye'de ofis açtı.
     Yapılan açıklamaya göre, ST Invest'in Singapurlu Yönetici Ortaklarından ve Makara Capital'in Başkanı Ali Ijaz Ahmad, hedeflerinin Singapurlu yatırımcılara yüksek getirili konsept projeler sunmak olduğunu belirtti.
     "Türkiye'nin kredilendirme notundaki son artış sonrasında, artık Türkiye'de ofis açmak için daha fazla bekleyemezdik; yoğun bir çalışma dönemine giriyoruz" diyen Ahmad, Türk gayrimenkul geliştiricileri ile ortak proje geliştirmeye sıcak baktıklarını, ancak gerek proje belirleme konusunda gerekse iş ortaklıkları kurma konusunda çok seçici davranacaklarını vurguladı.
     ST Invest'in Türk ortaklarından ve şirketin yöneticilerinden Alp Çiçekdağı ise, ST Invest'in amacının Türk gayrimenkul sektörünün ihtiyaç duyduğu sermaye ile Singapurlu yatırımcıların aradığı yüksek potansiyelli projeleri bir araya getirmek olduğuna dikkati çekti.
     Çiçekdağı, "Hali hazırda değerlendirdiğimiz projeler var, toplam 5 milyar dolarlık bir meblağ teşkil ediyor, kentsel altyapı ve master plan aşamasında olan şehir projeleri ilgimizi çekiyor" bilgisini verdi.
    
    
    

Bu haberi 224 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir