Şimşek Bisküvi ve Gıda Sanayi Genel Müdürü Erol Şimşek: "2012 yılı ciro hedefimiz 300 milyon…

  • Yazı boyutu
Şimşek Bisküvi ve Gıda Sanayi Genel Müdürü Erol Şimşek:
     "2012 yılı ciro hedefimiz 300 milyon…

Şimşek Bisküvi ve Gıda Sanayi Genel Müdürü Erol Şimşek: "2012 yılı ciro hedefimiz 300 milyon lira. Bu rakamın yüzde 60'tan fazlasını yine ihracatla gerçekleştirmeyi planlıyoruz"

Şimşek Bisküvi ve Gıda Sanayi Genel Müdürü Erol Şimşek, 2012 yılı ciro hedeflerinin 300 milyon lira olduğunu, bu rakamın yüzde 60'tan fazlasını ihracatla gerçekleştirmeyi planladıklarını söyledi.
     Yapılan açıklamaya göre, Şimşek, şirketin dünya genelindeki yaklaşık 300 bayisinin katılımıyla yeni dönem stratejilerini paylaştı.
     Son 3 yılda yaptıkları yatırımlarla üretim kapasitelerini yüzde 40 oranında artırdıklarını belirten Şimşek, şirketlerinin ihracatla büyüdüğünü, yurtdışında kabul gören ürünlerini yeni satış organizasyonu kapsamında markalaşma ve reklam kampanyalarıyla destekleyerek Türkiye'de de aktif hale getireceklerini kaydetti.
     Bu sene yeni üretim hatlarını devreye aldıklarını ve tam otomasyonla çalışan tesislere yatırım yaptıklarını anlatan Şimşek, "Bu hatlarımızda Türkiye'nin ilk paketli kruvasanını üretmeye başladık. Son 3 yılda üretim ve depolamaya yaptığımız yatırım tutarı 20 milyon avronun üzerinde. 2012 yılı ciro hedefimiz 300 milyon lira. Bu rakamın yüzde 60'tan fazlasını yine ihracatla gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Ancak 2015'e kadar yüzde 50 yüzde 50 dengesine gelmeyi hedefliyoruz" diye konuştu.
     Damak tadının coğrafi özelliklere göre değişiklik gösterdiğini ve şirketin ihracat rakamlarının ülkelerin lezzet eğilimleri konusunda bilgi sağladığına değinen Şimşek, "Afrika ve Ortadoğu daha tatlı, şekerli, meyvemsi tatları sever. Kuzeye doğru çıktıkça bu azalır. Batı Avrupa ve Latin Amerika bitter sever, tereyağlı veya karamelize tatlardan hoşlanır" dedi.
    
    
    

Bu haberi 169 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir