Şile'de batan gemi

  • Yazı boyutu
Şile'de batan gemi

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım, Şile açıklarında batan gemiye yardıma giderken kayalıklara savrulup parçalanan Kıyı Emniyet botunda görev yapan personellerin ailelerini ziyaret etti

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Türkiye Denizciler Sendikası Başkanı Hasan Pekdemir ile Karadeniz'de çıkan fırtına nedeniyle Şile'de batan gemiye yardıma giderken dalgaların kayalıklara savurması sonucu batan Kıyı Emniyet botunda görev yapan personellerin ailelerini ziyaret etti.
     Alınan bilgiye göre, hayatını kaybeden, botun kaptanı Cemil Özden ve yağcı olarak görev yapan Turgay Sarıboğan'ın ailelerini ziyaret eden Bakan Yıldırım, başsağlığı dileğinde bulundu.
     Daha sonra hala kayıp olan Mehmet Genç ve balıkçı Mümin Akgün'ün aileleri ile görüşen Yıldırım, üzüntüsünü dile getirdi. Bakan Yıldırım, kazadan sağ kurtulan Ahmet Kasarcı'yı da evinde ziyaret ederek "geçmiş olsun" dileğinde bulundu.
     Ailelere, kazayla ilgili soruşturma başlatıldığını hatırlatan Yıldırım, iddia edildiği gibi kusur ve ihmal varsa bunlarla ilgili sorumlular hakkında ne gerekiyorsa yapılacağını söyledi. Aileleri de dinleyen Yıldırım, ailelerin yanında olacaklarını ifade etti.
     Denizciler olarak büyük bir aile olduklarını belirten Bakan Yıldırım, yaşanan acı olay nedeniyle büyük üzüntü içerisinde olduklarını dile getirdi.
    
    
    


Bu haberi 545 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir