SHGM yeni logosu, "hareket, dinamizm ve büyümeyi" ifade ediyor

  • Yazı boyutu
SHGM yeni logosu, "hareket, dinamizm ve büyümeyi" ifade ediyor

SHGM yeni logosu, "hareket, dinamizm ve büyümeyi" ifade ediyor

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM), kurumsal kimlik çalışmaları çerçevesinde, çalışanlar ve diğer ilgililerin katılımıyla gerçekleştirilen anket sonuçlarının ardından yeni logosunu belirledi.
     Genel Müdürlük'ten yapılan yazılı açıklamaya göre, seçilen logo genel olarak hareket, dinamizm ve büyümeyi ifade ediyor.
     Geçmiş ile bağlantıya vurgu yapmayı da amaçlayan logo özellikleri açısından değerlendirildiğinde, logonun bütününe temel oluşturan alt kanat, sivil havacılığın emniyet temelinde yükseleceğine işaret ediyor.
     Orta kanat, sivil havacılıkta güvenlik konusuna atıfta bulunurken, üst kanat çevreyi korumanın önemini ve Dünya Sivil Havacılık Teşkilatı'nın vizyonu ile paralelliği yansıtıyor.
     Kanatların formu sürekli büyüme ve dinamizm, kanatların uçları da sektörün korunması anlamını taşıyor.
     Logonun ortasındaki daire hareketlilik ve sürekliliği, dairenin yaprak sayıları da tarihle olan bağlantıyı ifade ediyor.
     Merkezdeki hilal ve yıldız Türk bayrağını simgelerken, logonun üstünde SHGM'nin kısaltması, alt tarafında da uluslararası kimliği belirtmek adına DGCA (Directorate General of Civil Aviation) yani Genel Müdürlüğün İngilizce kısaltması yer alıyor.
    
     -2013'te kullanılmaya başlanacak-
    
     Açıklamada, kurum çalışanları arasında ortak bir kurum kültürünün ve sektör kuruluşları ile ortak davranış kalıplarının oluşturulması amacıyla yürütülen kurumsal kimlik çalışmalarının, iş akışına yönelik süreçlerin iyileştirilmesi, görsel iletişim araçlarında standartların oluşturulması ve internet sayfası yenileme gibi diğer faaliyetler ile devam etmesinin planlandığı kaydedildi.
     Logonun 1 Ocak 2013 tarihinden itibaren kullanılmaya başlanacağı bildirildi.
    
    
    

Bu haberi 179 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir