SHGM'nin, denetim kuruluşlarına ilişkin kararı

  • Yazı boyutu
SHGM'nin, denetim kuruluşlarına ilişkin kararı

SHGM'nin, denetim kuruluşlarına ilişkin kararı

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) adına bağımsız denetim kuruluşu olmak için başvuruda bulunan ve hisselerinin yüzde 30 veya daha fazlası kamu kurum veya kuruluşlarına ait işletmelerde, bazı şartlar aranmayacak.
     SHGM tarafından "Sivil Havacılık İşletmeleri Yetkili Denetim Kuruluşları Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik" Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.
     Buna göre, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü adına bağımsız denetim kuruluşu olmak için başvuruda bulunan ve hisselerinin yüzde 30 veya daha fazlası kamu kurum veya kuruluşlarına ait işletmeler, başka bir işletme ruhsatı ya da yetki belgesine sahip olmaması ve kendi hissedarlarına ait olan şirketlere denetim hizmeti vermemesi şartıyla, Genel Müdürlükçe yetkilendirilen herhangi bir kuruluşta ortak, yönetim kurulu başkanı veya üyesi ya da yöneticisi olarak görev yapsalar dahi o kuruluşun denetimini yapabilecek.
    
    
    

Bu haberi 70 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir