SHGM ilk Eşleştirme Projesi için seçim sürecinde

  • Yazı boyutu
SHGM ilk Eşleştirme Projesi için seçim sürecinde

SHGM ilk Eşleştirme Projesi için seçim sürecinde

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM), AB ülkeleri ile ilk Eşleştirme Projesi seçim sürecine girdi.
     SHGM'den yapılan yazılı açıklamaya göre, İdari ve Kurumsal Yapısının Güçlendirilmesi'ne ilişkin 2,2 milyon avro maliyetli ve 2 yıllık dönemi içeren proje kapsamında, AB ülkelerinden seçilecek aday ülkenin konuyla ilgili uzmanları Türkiye'ye gelerek, müktesebatın uyumlaştırılması çalışmalarına katkı sağlaması planlanıyor.
     Projenin, SHGM'nin mevzuat kapasitesinin, kurumsal yapısının, emniyet ve güvenlik alanındaki yapısının daha güçlendirilmesi ve Emisyon Ticaret Sistemine uyumlu hale getirilmesi olmak üzere dört temel hedefi bulunuyor.
     Projenin hayata geçirilmesiyle, denetimlerin sayı ve etkinliğinde artış, denetimdeki bulguların azaltılması, kurumsal iş tanımlarının yeniden düzenlenmesi, personele yönelik staj ve çalışma ziyaretleri ile Emisyon ve Çevre konusunda yeni birimlerin oluşturulması amaçlanıyor.
     Proje kapsamında ayrıca hava seyrüsefer faaliyetleri alanında 2015 yılına kadar belirlenen mevzuatların ve çalışmaların tamamlanması hedefleniyor.
    
    
    

Bu haberi 111 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir