SHGM'den sivil havacılıkta staj uygulamalarına destek

  • Yazı boyutu
SHGM'den sivil havacılıkta staj uygulamalarına destek

SHGM'den sivil havacılıkta staj uygulamalarına destek

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM), Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı ile imzalanan protokol kapsamında öğrencilerin sivil havacılık kuruluşlarında staj yapabilmelerini desteklemek amacıyla çalışma başlattı.
     SHGM'den yapılan yazılı açıklamada, SHGM'nin ilgili taraflara yazı yazarak, Mesleki Eğitim Kanunu kapsamında işletmelere getirilen uygulamalı eğitime imkan sağlama zorunluluğunun Havayolu İşletmeleri, Hava Aracı Bakım ve Yer Hizmeti Kuruluşları tarafından yerine getirilmesi kapsamında üniversitelerin zorunlu staja tabi alanlarında eğitim gören öğrencilere öncelik tanınmasını istediği belirtildi.
     SHGM tarafından ruhsatlandırılan işletmelerin personel sayısının yüzde 2'sinden az olmamak üzere sağlanacak staj kontenjanlarına ilişkin bildirim tablosunun da Şubat ayı sonuna kadar doldurularak gönderilmesinin talep edildiği ifade edilen açıklamada, bu çerçevede öğrencilerin Uçak Bakım, Yer Hizmetleri, Yolcu Hizmetleri, Terminal Hizmetleri, Kabin Hizmetleri, Uçuş Operasyon (İşletmecilik) alanları olmak üzere sivil havacılığın farklı branşlarında staj yapma imkanı bulunduğu kaydedildi.
     Açıklamada, havacılık işletmelerinin staj programlarının daha etkin kullanılması ve daha fazla sayıda öğrencinin bu imkandan yararlanması amacıyla başlatılan uygulamanın sivil havacılık sektörünün hızla artan yetişmiş nitelikli insan kaynağı ihtiyacının karşılanmasına katkı sağlaması hedeflendiği bildirildi.
    
    
    

Bu haberi 178 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir