Seyitömer Termik Santrali özelleştirilmesi (2) -Nihai pazarlık görüşmesinde, elemesiz turda en…

  • Yazı boyutu
Seyitömer Termik Santrali özelleştirilmesi (2) 
  -Nihai pazarlık görüşmesinde, elemesiz turda en…

Seyitömer Termik Santrali özelleştirilmesi (2) -Nihai pazarlık görüşmesinde, elemesiz turda en yüksek teklif 1 milyar 200 milyon dolar oldu -1, 2 ve 3. elemeli yazılı turlarda, sırasıyla en düşük teklifi veren Özkar İnşaat AŞ, Elsan Elektrik AŞ, Altek Alarko AŞ, Bilgin Enerji-Suba OGG, Doğan Enerji AŞ ile IC İçtaş Enerji Üretim ve Ticaret AŞ-Fernas İnşaat AŞ OGG elendi

Elektrik Üretim AŞ'ye (EÜAŞ) ait Seyitömer Termik Santrali ile Santral tarafından kullanılan taşınmazların, Seyitömer Linyitleri İşletmesi tarafından kullanılan taşınır ve taşınmazların nihai pazarlık görüşmesinde, elemesiz turda en yüksek teklif 1 milyar 200 milyon dolar oldu.
     Özelleştirme İdaresinde, Özelleştirme İdaresi Başkan Vekili Ahmet Aksu'nun komisyon başkanlığında yapılan nihai pazarlık görüşmesinde ilk olarak kapalı elemesiz teklifler alındı.
     Daha sonra her bir turda 2 katılımcı firmanın elendiği elemeli turlara geçildi. 1. elemeli yazılı turda en düşük teklifi veren Özkar İnşaat Sanayi ve Ticaret AŞ ile Elsan Elektrik Gereçleri Sanayi ve Ticaret AŞ, 2. elemeli yazılı turda en düşük teklifi veren Altek Alarko Elektrik Santralları Tesis İşletme ve Ticaret AŞ ile Bilgin Enerji-Suba Ortak Girişim Grubu (OGG), 3. elemeli yazılı turda da en düşük teklifi veren Doğan Enerji Yatırımları Sanayi ve Ticaret AŞ ile IC İçtaş Enerji Üretim ve Ticaret AŞ-Fernas İnşaat AŞ OGG elendi.
     Kalan 10 firmayla açık artırmaya geçildi.
     Açık artırmada başlangıç tutarı 1 milyar 912 milyon dolar, artırım aralığı ise 2 milyon dolar olarak belirlendi.
     (Sürecek)
    
    
    

Bu haberi 160 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir