"Sevgililer Günü" bereketi

  • Yazı boyutu
"Sevgililer Günü" bereketi

Hediyelik eşya mağazalarında "Sevgililer Günü" bereketi. 14 Şubat Sevgililer Günü dolayısıyla artan hareketlilik, hediyelik eşya satıcılarını ve çiçekçileri sevindirdi

Kocaeli'de 14 Şubat Sevgililer Günü dolayısıyla artan hareketlilik, hediyelik eşya satıcılarını ve çiçekçileri sevindirdi.
     Yaklaşan Sevgililer Günü öncesinde hediyelik eşya satışı yapan mağazalarda yoğunluk yaşanırken, çiçekçilerde de sevgililere özel ürün stokları arttı.
     İzmit'te 30 yıldır çiçekçilik yapan Savaş Güneş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Sevgililer Günü'nde hareketli geçtiğini belirterek, fazla beklenti içinde olmadıklarını söyledi.
     Eskiden hazırlıklara daha erken başladıklarını, işe daha iyi konsantre olduklarını ifade eden Güneş, piyasadaki durgunluk nedeniyle riske giremediklerini kaydetti.
     Kesme çiçek alırken temkinli davrandıklarını dile getiren Güneş, şöyle konuştu:
     "Sevgililer Günü'nde genellikle gül satılır. Gülün yanı sıra buketler, saksı çiçeği olarak da genellikle orkide tercih ediliyor. 10-15 sene önce işler daha yoğun olur, çiçek yetiştiremezdik. Fırında ekmek kuyruğu gibi sıra oluşur, müşteriler dışarıda sırasını beklerdi. Hediye alternatifleri çoğaldı ama bana göre çiçeğin yerini hiçbir şey tutmaz. Diğer hediyelere göre hem daha ekonomik. Bu yıl tek gülün fiyatı 10 lirayı geçmez, önceki yıllarla aynı fiyata satarız."
    
     -Hediyelik eşya mağazaları-

    
     Hediyelik eşya satışı yapan Çiğdem Eroğlu ise hediyelik eşya piyasasının hareketlendiğine dikkati çekerek, sevgilisine "özel" olduğunu hissettirecek hediye almak isteyenlerin dikkat çekici, esprili ürünleri tercih ettiğini dile getirdi.
     Sevdiklerine hediye almak isteyenlerin çanta, takı ve saat gibi ürünlerin yanı sıra Sevgililer Günü'ne özel, içinde iyi temennilerin yazılı olduğu kağıtlarla dolu "Sevgi kavanozu", kalp şeklinde kutular, üzerinde "en iyi sevgili" yazan plaket ve Oscar heykelciklerine yoğun ilgi gösterdiğini vurgulayan Eroğlu, şöyle konuştu:
     "Geniş yelpazesi bulunan hediyelik eşya sektöründe rekabet edebilmek için alternatif ürünler satmaya özen gösteriyorum. Esprili ya da piyasada bulunamayacak ürünlerin satışını tercih ediyorum. 14 Şubat bizim için önemli bir gün. Piyasanın hareketlenmesi işlerimizin daha iyi olması için bir fırsat. 'Bu önemli günü daha iyi nasıl değerlendiririz-' diye önceden hazırlık yaparak, değişik ürünler getirmeye çalışıyoruz.
     Son günlerde işlerimizde artış var, umarım yıl boyu böyle devam eder."
 


Bu haberi 606 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir