International Yapi Ve End.tes.san.tic.ltd.şti.

  Imes Sanayi Sitesi A Blok 108.sok No:51 Y.dudullu (Ümraniye / İstanbul / Türkiye)
  090-216-4151739 090-216-3134236
  Melek Gürsu (Satış Müdürü)

  Sert Krom Kaplama Ve Silindirik Taşlama İşleri

  • Ürün Adı : Sert Krom Kaplama Ve Silindirik Taşlama İşleri

  Ürün Hakkında

  SERT KROM KAPLAMA
  Sert krom kaplama işlemi, metal yüzeyleri yüksek sertlikte ve korozyona karşı dayanıklı bir tabaka ile kaplama metodudur. Bu işlem uygulama alanı farklı olmasına rağmen çoğu zaman dekoratif krom kaplama ile karıştırılmaktadır. Sert krom kaplamayı dekoratif krom kaplamadan ayıran özellikler, kaplama metodu, yüksek tabaka sertliği ve yüksek kaplama kalınlığıdır.

  Müessesemizde 10 mikrondan (0.01 mm) 500 mikrona (0.5 mm) kadar sert krom kaplanabilmektedir. Sert krom tabakasının düşük sürtünme katsayısı, kaplanan malzemeye üstün bir yıpranma dayanımı kazandırır.

  Sert kromun uygulanmasının başlıca sebebi aşınmaya, yüzey yıpranmalarına ve korozyona karşı üstün dayanımıdır. Ayrıca sert krom kaplama ile ölçüden düşen veya hatalı işlenen rulman yataklarını, krankları, kalıpları ve diğer makine elemanlarını tamir etmek ve doğru ölçüsüne getirebilmek mümkün olmaktadır.

  Tesisimizde, 5 mm`den 500 mm çapa kadar olan parçaların tamir amaçlı, paslanmaya, aşınmaya veya kimyasallara karşı sert krom kaplanması (iç veya dış) maliyet açısından uygun bir çözüm olmaktadır. Sert krom kaplama bir çok çeşit metalin (dökme demir, çelik, paslanmaz çelik, bakır ve alüminyum) yüzey dayanımının arttırılmasında, ısıl işleme alternatiftir. (850-1000 Vickers / 66 Rockwell C yüzey sertliğine ulaşılabilmektedir.) Kullanılamayacak parçaların sert krom kaplama ile geri kazanılması ve kullanım ömrünün yenisine göre daha fazla olmasının yanı sıra, %60`lara varan maliyet tasarrufu da sert kromun diğer avantajıdır.

  SİLİNDİRİK TAŞLAMA

  Firmamızda, çapı: 10mm - 740mm arası ve boyu: 50mm - 4500mm arası ölçülerde silindirik taşlama ve polisaj işleri de yapılabilmektedir.

  Bazı Yaygın Kullanım Alanları:
  - Merdaneler (metal şekillendirme, kağıt, ambalaj, duvar kağıdı, kauçuk, plastik ve kimya endüstrisi)
  - Hidrolik silindirler
  - Piston milleri
  - Kırıcılar
  - Kalıplar
  - Krank şaftları
  - Pompa burçları
  - Hamur kesme tamburları

  Tümünü göster

  Firmanın Diğer Ürünleri

  Firmaya ait başka ürün bulunamamıştır.
  International Yapi Ve End.tes.san.tic.ltd.şti.
  Imes Sanayi Sitesi A Blok 108.sok No:51 Y.dudullu (Ümraniye / İstanbul / Türkiye)
  090-216-4151739
  e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir