Serpil Timuray, Vodacom Grubu Yönetim Kurulu Üyesi oldu

  • Yazı boyutu
Serpil Timuray, Vodacom Grubu Yönetim Kurulu Üyesi oldu

Serpil Timuray, Vodacom Grubu Yönetim Kurulu Üyesi oldu

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray, Güney Afrika merkezli Vodacom Grubu yönetim kurulu üyeliğine seçildi.
     Yapılan açıklamaya göre, Timuray, 6 Eylül 2012 itibariyle, yüzde 65'i Vodafone Grubu'na ait olan Vodacom Grubu'na yönetim kurulu üyesi olarak seçildi. Timuray, yeni sorumluluğu ile birlikte Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı olarak görevini de sürdürecek.
     Merkezi Güney Afrika Cumhuriyeti'nde bulunan ve 2011-2012 mali yılı cirosu 58,2 milyar Güney Afrika Randı olan Vodacom Grubu, Güney Afrika Cumhuriyeti, Lesoto, Mozambik Cumhuriyeti, Tanzanya ve Demokratik Kongo Cumhuriyeti'nden oluşan bölgede 7 bin 300'ü aşkın çalışanıyla 50 milyona yakın aboneye hizmet veriyor.
     Ekonomist Dergisi tarafından 2011 ve 2010 yıllarında üst üste "Yılın Profesyoneli" seçilen Timuray, Dünya Ekonomik Forumu tarafından 2009 yılı değerlendirmesinde "Genç Küresel Lider" ünvanına layık görülmüştü.
     Timuray, halihazırda Uluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED) Başkan Yardımcılığı, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu Türk - İngiliz İş Konseyi (DEİK - TİİK) Başkan Yardımcılığı, TOBB - Genç Girişimciler Kurulu (GGK) Üst Kurul Üyeliği görevlerini sürdürüyor.
    
    
    

Bu haberi 178 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir