Seramik ihracatında artış -Yurtbay Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Yurtbay:…

  • Yazı boyutu
Seramik ihracatında artış
     -Yurtbay Şirketler Grubu Yönetim Kurulu 
     Başkanı Yurtbay:…

Seramik ihracatında artış -Yurtbay Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Yurtbay: -"Bu yıl 40 milyon dolarlık ihracat yaparak kendi rekorumuzu kırdık"

Yurtbay Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Yurtbay, bu yıl 40 milyon dolarlık ihracat yaparak kendi rekorlarını kırdıklarını bildirdi.
     Yurtbay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dünya genelinde çok sayıda ülkeye seramik ihraç ettiklerini, bunlara Afrika ülkeleri ve Japonya'nın da eklendiğini söyledi.
     Seramik sektöründe Türkiye'de 3 büyük firma arasında yer aldıklarını ifade eden Yurtbay, şunları kaydetti:
     "Duvar karosu, sırlı ve teknik granit, bordür, dekor ve küçük ebat seramikler gibi üretimlerimiz var. Bu yıl 40 milyon dolarlık ihracat yaparak kendi rekorumuzu kırdık. İhracatımızdaki artışın yanında bizleri en çok sevindiren yeni pazarlara açılmamız oldu. Geçmiş yıllarda ihracatımız olmayan bazı ülkelere ürünlerimizi göndermeye başladık. ABD, Kanada, İngiltere, Romanya, Yunanistan, Bulgaristan, Belçika, Azerbaycan, Pakistan ve Hindistan en çok ihracat yaptığımız ülkeler arasında yer alıyor."
     Yurtbay, Adana'da kurdukları yapı kimyasalları üretecek fabrikanın 2013 ocak ayından itibaren üretime geçeceğini kaydetti.
    
    
    

Bu haberi 378 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir