Selçuklu Antik

  Sanayi Sitesi Camiyolu No:35 (Merkez / Kastamonu / Türkiye)
  090-366-2144154 090-366-2144154
  Ferhat Murat Baykalı (Firma Sahibi / Ortağı)

  Selçuklu Antik Firması Hakkında - E-şirket Firma Rehberi

  Selçuklu Antik 1999 yılında kurulmuştur. Osmanlı, Selçuklu ve Kündekari tarzı el oymalı mobilya, kapı ve mihrab, mimber, vaaz kürsüsü, ayet işlemeli cami kapıları gibi cami işleri imal etmekteyiz. Dekorasyon çalısmaları yanı sıra, restorasyon çalışmalarıda yapan firmamız kapı, çerçeve, mobilya, tavan göbeği gibi eski ahşap yapıların bakım, tamir ve yenisinin yapımı işlerini de gerçekleştirmektedir.

  Dekorasyon işlerinde hazır mimari projelerinizin yapımı yanı sıra mekanlarınız için Osmanlı ve Selçuklu mimarisine uygun dekorasyon projeleri de hazırlamaktayız. Ev, büro, restorant, otel gibi mekanların eskitme yani antik görünüme kavuşturulması işlerini yapmaktayız. Ürünlerimiz tamamen Osmanlı ve Selçuklu tarzında çatım ( görünüm ) yapılarak, üzerlerindeki işlemelerde Osmanlı ve Selçuklu tarzında orjinallerinden kopya edilerek yapılmaktadır. Ürünlerimizde kullanılan malzemeler aslında uygun olarak Osmanlı tarzına uygun malzemelerden seçilmektedir.

  Ürünlerimizde kullanılan kereste malzemesi 1.sınıf sarıçam kerestesidir. Isteğe göre fırınlanmış ceviz ,maun,kayın kerestesi de kullanmaktayız. Mobilya üzerinde kullanılan kulp, menteşe, süslemede kullanılan kabaralar, döşemelik kumaşlar ve deriler gibi tüm aksesuarlar tarihi örneklerine uygun olarak kullanılmakta,el dokuması döşemelik kumaşlar, süslemelik altın ve gümüş varak, ferforje kapaklı dolaplar, Osmanlı tuğralı kapaklar, Osmanlı armalı dolap ve kapılar yapmaktayız

  Tümünü göster

  Sertifikalar

  Firmanın kayıtlı sertifikası bulunmamaktadır.
  Selçuklu Antik
  Sanayi Sitesi Camiyolu No:35 (Merkez / Kastamonu / Türkiye)
  090-366-2144154
  e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir