Şekerci'ye, çifte bayram

  • Yazı boyutu
Şekerci'ye, çifte bayram

Ramazan bayramına kısa bir süre kala, tatilini memleketinde geçiren gurbetçilerin dönüşte memleketine has şeker, çikolata ve lokum götürmesi şekerci esnafına çifte bayram yaşatıyor

Ramazan bayramına kısa bir süre kala, tatilini memleketinde geçiren gurbetçilerin dönüşte memleketine has şeker, çikolata ve lokum götürmesi şekerci esnafına çifte bayram yaşatıyor.
     Çarşıbaşı Şekercisi Yönetim Kurulu Üyesi Hamdi Çarşıbaşı, Ramazan bayramına sayılı günler kala, şeker ve çikolata satışlarının arttığını ifade ederek, ramazan bayramının gurbetçi tatilinin bitimine denk gelmesiyle satışların geçen senelere göre daha da arttığını söyledi.
     Gurbetçilerin dönüşlerinin başladığını belirten Çarşıbaşı, "Memleketine gelen gurbetçilerimiz yurt dışına kilo kilo yörelerimize has şeker, çikolata ve lokum götürüyorlar. Gurbette bayramı geçiren vatandaşlarımız buradan lokum ve şeker götürüp, yurt dışından izne gelemeyen Türk vatandaşlarına ikram ediyor. Yabancı komşularına da ikram ediyorlar. Ayrıca nişanlılar da aile ziyaretlerine giderken özel special çikolatalarımızdan alıyorlar. İşlerimiz çok şükür iyi" dedi.
    
     -Şekerleme ürünlerine yüzde 5-10 zam-
    

     Ramazan şekerlerinin geçtiğimiz yıla göre yüzde 5-10 arasında zamlandığını ifade eden Çarşıbaşı, şunları kaydetti:
     "Çeşit çeşit ürünlerimiz farklı fiyatlara alıcı buluyor. Lokum fiyatları 5-15 lira, çikolata grupları 7-70 lira fiyat aralığında satılıyor.
     Farklı kalitede farklı fiyatta, herkesin kesesine göre uygun ürünlerimiz var. Şu anda özel çikolatalarımız ve Napolitan gruplarımız bayrama hazır. Bunun yanında lokum çeşitlerimize ve çocuk grupları ürünlerine gurbetçilerimizden ve vatandaşlarımızdan çok fazla talep var."
    
    
    


Bu haberi 314 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir