Şekerbank "Üreten Anadolu Buluşmaları" toplantısı -Şekerbank'ın 60. kuruluş yılına özel olarak…

  • Yazı boyutu
Şekerbank "Üreten Anadolu Buluşmaları" toplantısı 
  -Şekerbank'ın 60. kuruluş yılına özel olarak…

Şekerbank "Üreten Anadolu Buluşmaları" toplantısı -Şekerbank'ın 60. kuruluş yılına özel olarak düzenlediği "Üreten Anadolu buluşmaları"nın ilki Afyonkarahisar'da gerçekleştirildi -Şekerbank Genel Müdürü Uluşahin: -"Kuruluşumuzdan bu yana, 60 yıldır, iyi ve kötü günde üretenlerin yanında yer aldık ve Anadolu'nun bankası olduk. Bugün de ilk günkü heyecanımızla Anadolu'da üretimi destekliyor ve Türkiye ile büyüyoruz"

Şekerbank Genel Müdürü Meriç Uluşahin, Türkiye'nin içinde bulunduğu koşullarda uzun vadeli amaçlara ulaşılması için, ekonominin tüm birimlerinin üretimi ve istihdamı artıracak, ülkeyi rekabetçi büyüme oranlarına ulaştıracak bir vizyon doğrultusunda hareket edilmesi gerektiğini belirterek, "Anadolu'nun üreten kesimleri, kuşkusuz bu vizyona ulaşmakta kilit rol oynayacaktır" dedi.
     Şekerbank'ın 60. kuruluş yılına özel düzenlediği "Üreten Anadolu buluşmaları"nın ilk toplantısı Afyonkarahisar'da bir otelde gerçekleştirildi.
     Toplantının açılışına katılan Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu, kentin termal enerji, sucuk, lokum gibi kendine has ürünlerine yönelik otel ve kuruluşlarıyla markalaşma yolunda emin adımlarla ilerlediğini söyledi.
     Markalaşma konusunda yerel yönetim, sivil toplum örgütleri ve müteşebbislerin uyum içerisinde ve iş birliğiyle çalıştıklarını belirten Balkanlıoğlu, Afyonkarahisar'ın geçmişten gelen değerleri ve birikimiyle markalaşma konusunda hak ettiği yerlere geleceğine inandığını vurguladı.
     Şekerbank Genel Müdürü Meriç Uluşahin ise son 10 yılda gösterdiği büyüme performansıyla Türkiye'nin, küresel ekonomi liginde 4 basamak atlayarak, dünyanın en büyük 16. ekonomisi haline geldiğini hatırlattı.
     Türkiye'de tasarrufun, Gayrısafi Yurtiçi Hasılaya (GSYİH) oranının, gelişmiş ve gelişmekte olan ülkeler ortalamasının altında seyrettiğini, sermaye birikiminin ise yeterli düzeyde olmadığını ifade eden Uluşahin, şunları söyledi:
     "Bu ortamda uzun vadeli amaçlarımıza ulaşmak için, finans sektörü, reel sektör ve ekonominin tüm birimlerinin tek yolu, üretimi ve istihdamı artıracak ve ülkemizi rekabetçi büyüme oranlarına ulaştıracak bir vizyon doğrultusunda hareket etmesidir. Anadolu'nun üreten kesimleri, kuşkusuz bu vizyona ulaşmakta kilit rol oynayacaktır. Bu nedenle, 'Üreten Anadolu Buluşmaları'nın ilkine, Anadolu'da ayrıcalıklı yeri olan Afyonkarahisar'dan başladık. 'Üreten Anadolu Buluşmaları' projesi, banka olarak tarıma, esnafa, KOBİ'lere ve işletmelere odaklı 'Anadolu Bankacılığı' stratejisinin bir sonucudur. Kuruluşumuzdan bu yana, 60 yıldır iyi ve kötü günde üretenlerin yanında yer aldık ve Anadolu'nun bankası olduk. Bugün de ilk günkü heyecanımızla Anadolu'da üretimi destekliyor ve Türkiye ile büyüyoruz."
     Afyonkarahisar'ın hem ulusal hem de uluslararası marka olma yolunda çok sayıda ürüne sahip bir il konumunda bulunduğuna değinen Uluşahin, bu ürünlerin hak ettiği değeri bulması ve emeğin bir markaya dönüşmesi için, uygun koşullarda Afyonkarahisar'a özel bir 'Markalaşma Kredisi' geliştirdiklerini kaydetti.
    
    
    

Bu haberi 307 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir