Şeker Kurumu'na genel sekreter yardımcısı ve grup başkanı alınacak

  • Yazı boyutu
Şeker Kurumu'na genel sekreter yardımcısı ve grup başkanı alınacak

Şeker Kurumu'na genel sekreter yardımcısı ve grup başkanı alınacak

Şeker Kurumu'na genel sekreter yardımcısı ve grup başkanı alınacak.
     Şeker Kurumu'nun konuya ilişkin ilanı, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.
     İlana göre, Personel Yönetmeliği çerçevesinde "genel sekreter yardımcısı" ve "grup başkanı" kadrolarına 4857 sayılı İş Kanunu hükümlerine göre işçi statüsünde istihdam edilecek personel alınacak. Söz konusu kadrolara alınacak adaylarda genel ve özel şartlar aranacak.
     Genel şartlar arasında "Türk Soylu Yabancıların Türkiye'de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak, 18 yaşını bitirmiş bulunmak, askerliğini yapmış veya sınav tarihinde tecil ettirmiş olmak veya askerlikle ilişkisi bulunmamak" yer alıyor.
    
     -Özel şartlar-
    
     Genel sekreter yardımcısı olarak atanabilmek için aranacak özel şartlar ise şöyle:
     "-Hukuk, siyasal bilgiler, ziraat, iktisadi ve idari bilimler fakülteleri ile mühendislik fakültelerinin kimya mühendisliği, gıda mühendisliği, endüstri mühendisliği, işletme mühendisliği bölümlerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarının birinden mezun olmak,
     -Kamuda ve/veya özel sektörde toplam en az 12 yıl çalışmış olmak,
     -İngilizce, Fransızca veya Almanca dillerinden biri için KPDS'den asgari (C) düzeyinde veya dil yeterliği bakımından bunlara denkliği kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan başka bir belgeye sahip olmak,
     -Kamuda ve/veya özel sektörde en az 2 yıl yöneticilik yapmış olmak veya kamuda kariyer meslek mensubu olmak."
     Grup Başkanı olarak atanabilmek için ise "Hukuk, siyasal bilgiler, ziraat, iktisadi ve idari bilimler fakülteleri ile mühendislik fakültelerinin kimya mühendisliği, gıda mühendisliği, endüstri mühendisliği, işletme mühendisliği bölümlerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarının birinden mezun olmak, kamuda ve/veya özel sektörde toplam en az 10 yıl çalışmış olmak, İngilizce, Fransızca veya Almanca dillerinden biri için KPDS'den asgari (C) düzeyinde veya dil yeterliği bakımından bunlara denkliği kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan başka bir belgeye sahip olmak" özelliklerinin bulunması gerekiyor.
     Genel ve özel şartlara uygun olan adayların 6 Şubat 2013 tarihine kadar Şeker Kurumu hizmet binasına kimlik belgesi aslı veya onaylı sureti, diplomasının aslı veya onaylı sureti, fotoğraflı özgeçmiş, geçmiş çalışmalarına ilişkin hizmet dökümü ve yabancı dil düzeyini gösteren belgeyi teslim etmesi gerekiyor.
    
    
    

Bu haberi 166 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir