Securitas Avrupa Başkanı Bart Adam: -"Türkiye özel güvenlik pazarına inanarak girdik ve…

  • Yazı boyutu
Securitas Avrupa Başkanı Bart Adam:
     -"Türkiye özel güvenlik pazarına inanarak girdik ve…

Securitas Avrupa Başkanı Bart Adam: -"Türkiye özel güvenlik pazarına inanarak girdik ve elde ettiğimiz başarılar haklı olduğumuzun kanıtıdır"

Securitas Avrupa Başkanı Bart Adam, "Türkiye özel güvenlik pazarına inanarak girdik ve elde ettiğimiz başarılar haklı olduğumuzun kanıtıdır" dedi.
     Adam, Securitas Türkiye'nin geçen yıl sonu itibariyle yüzde 24 büyüme payı ile Securitas Avrupa'da örnek gösterilen bir ülke olduğunu belirterek, şu ifadeleri kullandı:
     "Sektörel ihtiyaçlara yönelik çözümler sunan Securitas, Türkiye özel güvenlik pazarına inanarak girdik ve elde ettiğimiz başarılar haklı olduğumuzun kanıtıdır. 2011 yılında elde ettiği 190 Milyon TL'ik cirosuyla yüzde 24'lük bir büyüme yakalayan Securitas Türkiye'nin müşteri odaklı bir şirketidir. Bu doğrultuda müşterinin ihtiyaçlarına en iyi şekilde cevap veren ürün ve hizmetler geliştirebilmek için yüksek teknolojiden faydalanıyoruz."
     Securitas Türkiye Başkanı Murat Kösereisoğlu da Securitas Türkiye bünyesinde istihdam edilen 9 bin kişilik kadronun, enerji, denizcilik, havacılık ve madencilik gibi güvenlik sektörü adına önem taşıyan sektörlerdeki segmentasyonunu oldukça güçlendirdiğini anlatarak, şunları aktardı:
     "Securitas Türkiye, yetiştirdiği nitelikli güvenlik elemanlarıyla sektörde fark yaratıyor. Securitas Türkiye bünyesinde, çalışanların hem güvenlik sektörüne hem de hizmet sundukları sektörlere ilişkin yenilikleri takip edebilmesi ve kendilerini geliştirebilmesi adına devamlılığı sağlanan bir eğitim süreci var. Türkiye'de güvenlik sektöründeki lider konumumuzu derinlikli ürün ve hizmet anlayışımıza borçluyuz. Söz konusu ürün ve hizmetleri geliştirebilmek adına ARGE çalışmalarına büyük önem veriyor, daima sektörün bir adım ilerisinde olmak için çaba gösteriyoruz. Securitas'ın Türkiye'ye girişinden itibaren, güvenlik hizmetini tamamlayıcı satın almalar gerçekleştirerek güvenlik danışmanlığında ICTS, para ve değerli eşya taşımacılığında Erk-Armored (Loomis), elektronik güvenlik sistemlerinde Sensormatic firmalarını aynı çatı altında toplayarak, iş ortaklarına kombine güvenlik çözümü sağlayabilecek bir güvenlik platformu oluşturuldu."
    
     -Özel güvenlik sektörünün iş hacmi 2 milyar avro-
    
     Açıklamada, The Confederation of European Security Services'in (CoESS) şu verilerine yer verildi:
     "2010 yılı verilerine göre Türkiye'de özel güvenlik endüstrisinin iş hacmi 2 milyar avro, genel koruma alanında 1,7 milyar avro, havalimanı güvenliği 86,67 milyon avro, limanlar güvenliği 96,70 milyon avro, para taşımacılık 135,10 milyon avro, alarm izleme 4,03 milyon avro, Türkiye'de ilk üç özel güvenlik firmasının pazardaki payı yüzde 24, Türkiye pazarında 2010 yılında toplam 1212 güvenlik hizmetleri şirketi bulunmaktaydı. 297 bin 660 kişi özel güvenlik kimliğine sahipve bunlardan 170 bin 795 tanesi aktif olarak çalışıyor."
     Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Daire Başkanlığı'nın geçen yıl verileri de şöyle:
     "Polis ve jandarma bölgesi toplam; faaliyet izin belgesi verilen şirket sayısı 1387, faaliyet izin belgesi verilen eğitim kurumu sayısı 729, özel güvenlik izni alan yer sayısı 63 bin 9, sertifika alan Özel Güvenlik Görevlisi (ÖGG) sayısı 858 bin 773, kimlik alan ÖGG sayısı 586 bin 158, tahsis edilen ÖGG kadrosu 399 bin 652, mevcut ÖGG sayısı 214 bin 69, alarm merkezi sayısı 226"
    
    
    

Bu haberi 268 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir