Sebze ve meyvede örtü altı ürünler fiyatları düşürdü -ATSO Yaş Meyve Sebze ve Tarım Meslek…

  • Yazı boyutu
Sebze ve meyvede örtü altı ürünler fiyatları düşürdü
  -ATSO Yaş Meyve Sebze ve Tarım Meslek…

Sebze ve meyvede örtü altı ürünler fiyatları düşürdü -ATSO Yaş Meyve Sebze ve Tarım Meslek Komitesi Başkanı Küçükoğlu: -"Bahçelerdeki ürünler bitmeden örtü altı ürünler yetişti, bu da sebze ve meyvelerin bollaşmasını sağlarken, fiyatların da düşmesine neden oldu"

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yaş Meyve Sebze ve Tarım Meslek Komitesi Başkanı Mustafa Küçükoğlu, bahçelerdeki ürünler bitmeden örtü altı ürünlerin yetiştiğini, bu durumun sebze ve meyvelerin artmasını sağlarken, fiyatların düşmesine neden olduğunu söyledi.
     Küçükoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yaş sebze ve meyvede ürün bolluğu yaşandığına dikkati çekti. Antalya'da kasım ayına girilmesine rağmen, yaz mevsiminden kalma günler yaşandığını ifade eden Küçükoğlu, "Bahçelerdeki ürünler bitmeden örtü altı ürünler yetişti, bu da sebze ve meyvelerin bollaşmasını sağlarken, fiyatların da düşmesine neden oldu" dedi.
     Tüm sebze ve meyvelerde geçen yıla göre fiyatların düşük olduğunu vurgulayan Küçükoğlu, bu durumdan en fazla salatalık, patlıcan, domates, biber üreticilerinin etkilendiğini bildirdi.
     Küçükoğlu, salatalığın 20 kuruş, domates ve patlıcanın 60 kuruştan satıldığını, bir çok ürünün fiyatının 1 liranın altında olduğunu ve bu döneme göre fiyatların oldukça düşük olduğunu belirtti.
     Küçükoğlu, meyve ve sebzenin bol oluşunun tüketicinin yüzünü güldürdüğünü ancak üreticiyi mağdur ettiğini, bazı üreticilerin para kazanamadığı için ürünlerini sökmeye başladığını savundu.
     Önümüzdeki günlerde hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerine çıkacağının tahmin edildiğini dile getiren Küçükoğlu, "Bugünden sonra bir hareketlilik bekliyoruz" dedi.
    
    
    

Bu haberi 198 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir