Sberbank-DenizBank'tan "tarihi" kutlama -Sberbank'ın DenizBank'ın hisselerini devralmasının…

  • Yazı boyutu
Sberbank-DenizBank'tan "tarihi" kutlama
     -Sberbank'ın DenizBank'ın hisselerini devralmasının…

Sberbank-DenizBank'tan "tarihi" kutlama -Sberbank'ın DenizBank'ın hisselerini devralmasının kutlandığı gecede, yaklaşık 200 yıllık tarihi ile Rusya'nın en köklü orkestralarından biri olan Mariinsky Tiyatrosu Senfoni Orkestrası sahne aldı

Sberbank'ın DenizBank hisselerini devralması vesilesiyle düzenlenen gecede, dünyaca ünlü şef Valery Gergiev yönetimindeki Mariinsky Tiyatrosu Senfoni Orkestrası bir performans sergiledi.
     Yaklaşık 200 yıllık tarihi ile Rusya'nın en köklü orkestralarından biri olan Mariinsky Tiyatrosu Senfoni Orkestrası, şef Valery Gergiev yönetiminde ve solistler Şenol Talinli, İhsan Ekber, Aida Garifullina ve Mikhael Petrenko eşliğinde, Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen Sberbank-DenizBank Özel Kutlama Gecesi'nde sahne aldı.
     Sberbank Yönetim Kurulu Başkanı ve Üst Yöneticisi (CEO) Herman Gref, gecede yaptığı konuşmada, "4 milyar dolarlık ciddi bir yatırım yaptık. Ama biz bu ülkeye ve bu ülkenin insanlarına inanarak, güvenerek bu yatırımı yaptık" dedi.
     Türkiye ile ilgili düşünceleri sorulduğunda, "Ben gerçekten buralıyım" dediğini aktaran Gref, Türkiye ile ilişkilerinin çok hızlı ve yüksek tempoda geliştiğini ve Türkiye'nin kendileri için ikinci vatan olduğunu söyledi.
     Gref, "Çünkü burada bulunduğumuz ve çalıştığımız sürece olumsuz hiç bir duygu içine kapılmadık. İnsanlardan negatif bir enerji almadık. Hükümetten de aynı şekilde olumlu tepkiler aldık. Bundan dolayı ortaklarımıza teşekkür ediyorum. Sayın Erdoğan'a ve hükümetteki bütün bakanlara bu vesileyle ayrıca teşekkür etmek istiyorum" diye konuştu.
     DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş de yasal sürecin ardından 28 Eylül 2012 tarihinde atılan imzalarla, Rusya'nın en büyük bankası Sberbank'ın, Türk bankacılık sektöründe önemli bir konuma yükselen DenizBank'ın ana hissedarı olduğunu ifade etti.
     Bu geceyle ticari, ekonomik ve kültürel alışverişleri tarihe dayanan iki dost ülke Türkiye ve Rusya'nın ilişkilerindeki gelişmeye de çok önemli katkılar sağlayacak bir olayı kutladıklarını dile getiren Ateş, bu etkinliğini her iki kurumun da kültüründe önemli bir yere sahip olan kültür sanat alanında bir etkinlike taçlandırmayı istediklerini kaydetti.
     Gecede, Ertuğrul Ateş'in Osmanlı Sultanları DenizBank Koleksiyonu sergisini gezen davetlilere ayrıca, 36 Osmanlı padişahı ve Ertuğrul Gazi'nin portrelerinin yer aldığı ve farklı yazarların Osmanlı Sultanları hakkında özel olarak kaleme aldığı yazılardan oluşan Osmanlı Sultanları kitabı hediye edildi.
    
    
    

Bu haberi 160 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir