Sayaçlar Komisyonu kuruldu -Elektrik, su ve gaz sayaçlarıyla ilgili mevzuat ve uygulamalarda…

  • Yazı boyutu
Sayaçlar Komisyonu kuruldu
  -Elektrik, su ve gaz sayaçlarıyla ilgili mevzuat ve uygulamalarda…

Sayaçlar Komisyonu kuruldu -Elektrik, su ve gaz sayaçlarıyla ilgili mevzuat ve uygulamalarda karşılaşılabilecek sorunların çözümüne yönelik çalışmalar yapması için Sayaçlar Komisyonu oluşturuldu

Elektrik, su ve gaz sayaçlarıyla ilgili mevzuat ve uygulamalarda karşılaşılabilecek sorunların çözümüne yönelik çalışmalar yapması için Sayaçlar Komisyonu (SAYKOM) oluşturuldu.
     Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın Sayaçlar Komisyonu'nun Oluşumu ve Görevlerine Dair Tebliği, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
     Buna göre, Sayaçlar Komisyonu (SAYKOM), elektrik, su ve gaz sayaçlarıyla ilgili mevzuat ve uygulamalarda karşılaşılabilecek sorunların çözümüne yönelik çalışmalar yapacak. SAYKOM, kamu kurum ve kuruluşları ile sektör temsilcilerinden oluşacak ve 26 üyeli olacak.
     Komisyon üyeleri, Bakanlığın isteği üzerine 2 yıl için ilgili kurum ve kuruluşlar tarafından belirlenecek.
     Üniversiteleri temsilen seçilecek üye, Bakanlıkça yayımlanan Üniversitelerarası Girişimcilik ve Yenilikçilik Endeksine göre belirlenecek ve görev süresi 1 yıl olacak. Komisyonun Başkanlığı, Metroloji ve Standardizasyon Genel Müdürü veya Genel Müdürün görevlendireceği Daire Başkanı tarafından, komisyonun sekretarya hizmetleri de Genel Müdürlük tarafından yürütülecek.
     SAYKOM, sektördeki gelişmeleri izleyip değerlendirecek, karşılaşılan sorunlar ve çözümüne yönelik görüş alışverişinde bulunacak, mevzuat hakkında görüş bildirecek.
     Komisyonun kararları tavsiye niteliğinde olacak.
    
    
    

Bu haberi 233 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir