Savunma Sanayii İhracatı Destek Kredisi protokolü imzalanacak

  • Yazı boyutu
Savunma Sanayii İhracatı Destek Kredisi protokolü imzalanacak

Savunma Sanayii İhracatı Destek Kredisi protokolü imzalanacak

Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM) ile Eximbank arasında, "Savunma Sanayii İhracatı Destek Kredisi" protokolü imzalanacak.
     SSM'den yapılan açıklamada, sürdürülebilir ve rekabetçi bir savunma sanayi için savunma ve havacılıkta ihracatın artırılmasının teşvik edilmesi ve desteklenmesinin, SSM'nin öncelikli politikaları arasında yer aldığı belirtildi.
     Bu kapsamda, firmaların ihtiyaç duyduğu ihracat kredileri için bir başlangıç olması açısından, SSM ile Eximbank arasında işbirliği protokolü imzalanmasının kararlaştırıldığı ifade edilen açıklamada, "Savunma Sanayii İhracatı Destek Kredisi" protokolünün Savunma Sanayii Müsteşarı Murad Bayar ve Türkiye İhracat Kredi Bankası AŞ (Türk Eximbank) Genel Müdürü Hayrettin Kaplan tarafından 11 Mart 2013'te imzalanacağı kaydedildi.
     Söz konusu protokolle, yabancı devlet makamlarının doğrudan veya Türk firmaları vasıtasıyla yapacakları kredi başvurularının SSM tarafından ön değerlendirilmesi ve Türk Eximbank tarafından tahsis usul ve esasları tayin edilecek.
    
    
    

Bu haberi 141 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir