Savunma Sanayi Teknolojileri Sertifika Programı -Programın tanıtımı yarın yapılacak

  • Yazı boyutu
Savunma Sanayi Teknolojileri Sertifika Programı 
  -Programın tanıtımı yarın yapılacak

Savunma Sanayi Teknolojileri Sertifika Programı -Programın tanıtımı yarın yapılacak

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) tarafından 2011 yılında başlatılan "Savunma Sanayi Programı"nın tanıtım toplantısı 27 Şubat Çarşamba günü (yarın) yapılacak.
     ODTÜ'den yapılan yazılı açıklamada, üniversite tarafından 2011 yılında savunma sanayi sektörünün teknik eğitim ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla savunma ve güvenlik konusunda görev yapan tüm çalışanlara yönelik Savunma Sanayii Müsteşarlığı himayesinde "Savunma Sanayi Programı" başlatıldığı hatırlatıldı.
     Açıklamada, 27 Şubat 2013 (yarın) Savunma Sanayii Müsteşarlığı'nda Müsteşar Murad Bayar'ın ev sahipliği ve ODTÜ Rektörü Prof.Dr. Ahmet Acar'ın katılımı ile programın tanıtımının gerçekleştirileceği bildirildi.
     2011-2012 yıllarındaki teknik eğitimlerin muharip uçak teknolojileri, malzeme bilimine giriş, insansız hava araçları ve döner kanatlı hava araçları ile radar sistemleri olmak üzere dört ayrı başlıkta ve 40-60 saat süreyle yapıldığı ifade edilen açıklamada, eğitimler sonunda başarılı olan 120 katılımcıya başarı belgesi verildiği hatırlatıldı.
     Sertifika programı ile Türk savunma sanayinin teknolojik ve bilimsel bilgi düzeyinin ve uluslararası alanda rekabet düzeyinin artırılması, sektör çalışanlarının teorik alt yapısının oluşturulması ve sektörde deneyim kazanmış kişilerin paylaşımlarıyla bu alt yapının desteklenmesi, uygulamaların görülmesi, Türk Silahlı Kuvvetleri başta olmak üzere kamu kurumları, sanayi ve üniversite işbirliğinin ve farklı deneyimlerin paylaşılması sağlanacak.
     En iyi uygulama örneklerinin incelenmesi ve değerlendirilmesi, üniversiteden yeni mezun olmuş ve savunma sanayi kuruluşlarında çalışan ve kariyerlerinin başında olan personelin niteliklerinin geliştirilmesi, savunma sanayi kuruluşlarında çalışan ve çalışma alanı değişen deneyimli personelin geçiş eğitiminin sağlaması ile üniversite-sanayi işbirliğini geliştirerek, farklı alanlarda işbirliği fırsatlarının yaratılması da program hedefleri arasında sıralanıyor.
    
    
    

Bu haberi 190 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir