Saraybosna'daki Türk Ürünleri Fuarı sona erdi -Bu yıl 5'incisi düzenlenen fuara 107 Türk firması…

  • Yazı boyutu
Saraybosna'daki Türk Ürünleri Fuarı sona erdi
  -Bu yıl 5'incisi düzenlenen fuara 107 Türk firması…

Saraybosna'daki Türk Ürünleri Fuarı sona erdi -Bu yıl 5'incisi düzenlenen fuara 107 Türk firması katıldı

Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'da 19 Eylül Çarşamba günü başlayan 5. Türk Ürünleri Fuarı sona erdi.
     Başkent Saraybosna'daki Skenderiya Kültür ve Spor Merkezi'nde düzenlenen fuara Türk ve Bosna Hersekli iş adamları yoğun ilgi gösterdi.
     Türkiye'den neredeyse her sektörden firmanın yer aldığı fuarda Türk katılımcılar, Bosna Hersek'te ürünlerini tanıtma ve yerli şirketlerle işbirliği yapma fırsatı buldu.
     Başlangıcından bu yana fuara büyük ilgi gösteren ziyaretçiler, diğer 3 gün boyunca olduğu gibi son gününde de fuarı gezmeye ve alışveriş yapmaya devam etti. Fuarı gezen ziyaretçiler, Bosna Hersek pazarının Türk ürünleriyle yakından ilgilendiğini, fuara aşırı ilginin de bunun bir göstergesi olduğunu belirtti.
     Fuar için Saraybosna'ya, Sırbistan'da Boşnaklar'ın yoğun olarak yaşadığı Yeni Pazar'dan geldiğini belirten Hüseyin Şehoviç, fuarın farklı sektörlerden ürünlerle zengin bir içeriğe sahip olduğunu söyledi. Şehoviç, "Fuara öncelikle Türk şirketleriyle bağlantı kurmak için geldim. Daha önceki fuara da katılmıştım ama bu sefer içerik çok daha zengin, daha fazla şirket katılımı var" diye konuştu.
     Şirketlerin kurdukları birbirinden renkli stantların yanı sıra ziyaretçilerin ilgisini çeken bir başka şey de Türkiye'den gelen halk oyunları ekiplerinin sergilediği gösteriler oldu. Katılımcılar, geleneksel Türk giysileri ve halk oyunlarını büyük ilgiyle izledi.
     İstanbul Ticaret Odası (İTO) tarafından organize edilen fuara, gıda, teknik, tarım ve tüketim dahil olmak üzere Türkiye ekonomisinin tüm sektörlerinde faaliyet gösteren toplam 107 firma katıldı.
    
    
    

Bu haberi 149 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir