SAP Veritabanı ve Teknoloji Dünya Başkanı Steve Lucas: -"SAP, gerçek zamanlı veri platformu ile…

  • Yazı boyutu
SAP Veritabanı ve Teknoloji Dünya Başkanı Steve Lucas:
     -"SAP, gerçek zamanlı veri platformu ile…

SAP Veritabanı ve Teknoloji Dünya Başkanı Steve Lucas: -"SAP, gerçek zamanlı veri platformu ile yenilikçiliği kurumlara sağlıyor" -"Şirketlerde veriden sorumlu olacak Veriden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi gibi bir pozisyon yok, fakat bu pozisyona şiddetle ihtiyaç var ve bu ihtiyaç giderek daha da artıyor" -SAP Türkiye Genel Müdürü Zeynep Keskin: -"KOBİ'ler dahil, Türkiye'deki tüm müşterilerimizin toplamı, dünyanın en büyük 25'inci ekonomisine eşit"

SAP Veritabanı ve Teknoloji Dünya Başkanı Steve Lucas, SAP'ın gerçek zamanlı veri platformu ile yenilikçiliği kurumlara sağlayabildiğini belirtti.
     Yapılan açıklamaya göre, bu yıl "Yepyeni Bir Yarış" başlığıyla İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenlenen SAP Forum'da 5 bine yakın katılımcı ağırlandı.
     SAP Veritabanı ve Teknoloji Dünya Başkanı Steve Lucas, forumda yaptığı konuşmada, mobil teknolojiler ve bulut bilişimin şirketlerin iş yapış biçimlerine katkıları ile son yılların teknoloji trendleri arasında ilk sıralarda yer alan büyük veri kullanımının iş dünyasına etkilerini anlattı.
     Steve Lucas, üst yöneticilerin (CEO) işlerini hala 20. yüzyıl konseptine dayalı işaretleri veya ölçütleri kullanarak yürütmeye çalıştıklarını vurgulayarak, şunları kaydetti:
     "Bugün dijital bir dünyada yaşıyoruz. Yaptığımız şeylerin çoğu elektronik olarak kaydediliyor, işleniyor, birbiri ile etkileşiyor, sosyalleşiyor ve hatırlanıyor. Bu da kurumlara, bu dijital bilgilerin tümünü kullanarak yeni ölçütler veya çözümler etrafında işlerini oluşturma fırsatı veriyor. Örneğin, yeni dijital işaretler kullanılarak tıbbi kurumların kanser tedavisini kişiselleştirilmesi mümkün oluyor. Perakendeci mağazalar, müşterileri için gerçek zamanlı bilgi ile zenginleştirilmiş deneyimler oluşturabiliyor. Devletler ise vergide sahtekarlık yapanları daha iyi belirleyerek milyarlarca dolar tasarruf edebiliyor. SAP, gerçek zamanlı veri platformu ile bu yenilikçiliği kurumlara sağlıyor. Yeni bir platformda veriyi nasıl yöneteceğimizi ve analiz edeceğimizi yeniden tanımlıyoruz. Böylece şirketler 21. yüzyılda iş yapma yöntemlerini yeniden keşfedebilirler."
     Neredeyse hiçbir şeyin silinmediği bir dünyada yaşandığını ifade eden Lucas, sözlerini şöyle sürdürdü:
     "Veriler silinmiyor, elenmiyor ve sürekli birikmeye devam ediyor. Ama elinizdeki verinin ne kadar büyük olduğu önemli değil. Önemli olan, bu veriyi nasıl işlediğiniz, ne şekilde kullandığınız ve iş süreçlerinde yararlanmak için neler yaptığınız. Yöneticilerin, çalışanların ve tabi ki tüm şirketlerin veriye doğru ve hızlı şekilde ulaşmaya, bunu mobil cihazlara iletmeye gereksinim duyduğunu hemen her sektörde görüyoruz. Bu süreçlerin profesyonel ve kurumun ihtiyaçlarına göre özelleştirilmiş bir anlayışla yönlendirilmesi gerekiyor. Şirketlerde veriden sorumlu olacak 'Chief Data Officer (Veriden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi)' gibi bir pozisyon yok, fakat bu pozisyona şiddetle ihtiyaç var ve bu ihtiyaç giderek daha da artıyor."
    
     -SAP'nin Türkiye'deki tüm müşterilerinin toplamı dünyanın 25'inci ekonomisine eşit-
    
     SAP Türkiye Genel Müdürü Zeynep Keskin, "KOBİ'ler dahil, Türkiye'deki tüm müşterilerimizin toplamı, dünyanın en büyük 25.ekonomisine eşit. Amacımız Türkiye'nin 2023 yılında dünyanın en büyük 10'uncu ekonomisi olma hedefini başarmasında pay sahibi olmak" dedi.
    
    
    

Bu haberi 167 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir