SAP Forum'unun Ankara ayağı gerçekleştirildi -SAP Türkiye Genel Müdürü Keskin: -"SAP olarak…

  • Yazı boyutu
SAP Forum'unun Ankara ayağı gerçekleştirildi
  -SAP Türkiye Genel Müdürü Keskin:
  -"SAP olarak…

SAP Forum'unun Ankara ayağı gerçekleştirildi -SAP Türkiye Genel Müdürü Keskin: -"SAP olarak Türkiye'nin e-devlet dönüşümünü destekliyoruz ve küresel çaptaki bilgi birikimimizle bu dönüşüme katkı yapmaktan büyük heyecan duyacağız"

SAP Türkiye Genel Müdürü Zeynep Keskin, "SAP olarak Türkiye'nin e-devlet dönüşümünü destekliyoruz ve küresel çaptaki bilgi birikimimizle bu dönüşüme katkı yapmaktan büyük heyecan duyacağız" dedi.
     Bu yıl 17'ncisi Ankara'da gerçekleştirilen SAP Forum çerçevesinde düzenlenen basın toplantısında konuşan Keskin, SAP'nin her zaman inovasyona ve müşterilerine değer katmaya odaklandığını ifade etti.
     Keskin, iş dünyasında kullanıcı deneyimi ve beklentilerinin farklılaşması ile yapısal değişimlerin gerçekleştiği bir dönemde olduklarını belirterek, "Biz bu süreci 'Yepyeni Bir Yarış' olarak tanımladık. Bu yarışta biz de farklı ve yenilikçi çözümlerle yarışıyoruz. Yarışı kazanmanın tek yolunun inovasyondan geçtiğine, yenilikçiliğe inanan ve bunu faaliyetlerine yansıtabilen şirketlerin başarılı olacağına inanıyoruz" değerlendirmesinde bulundu.
     SAP'nin Türkiye'nin 2023 vizyonu kapsamındaki 'e-dönüşüm hedefine de katkı sağlamayı amaçladığını anlatan Keskin, "SAP olarak Türkiye'nin e-devlet dönüşümünü destekliyoruz ve küresel çaptaki bilgi birikimimizle bu dönüşüme katkı yapmaktan büyük heyecan duyacağız" ifadesini kullandı.
     Keskin, SAP Ankara Forum'da bu yıl kamu kurum ve kuruluşlarına yönelik çözümlere ağırlık verdiklerinin altını çizerek, SAP çözümlerinden yararlanan özel sektördeki müşterilerinde yüksek verimlilik anlamında önemli aşamalar kaydettiğini söyledi.
    
     -"Kurumlarda yazılıma ayrılan bütçenin yükselmesi gerekiyor"
    
     Keskin, kurumların bilgi teknolojileri bütçelerinin büyük bir bölümünü donanım ve altyapı yatırımlarına ayırdıklarına dikkati çekerek, yazılım ve servisler gibi diğer alanlara ise daha fazla bütçe ayrılması gerektiğini ifade etti.
     Dünyada gelişen teknolojiyi yüksek seviyede kullanan ülkelerde yazılıma daha fazla bütçe ayrıldığını anlatan Keksin, Türkiye'de kurumların rekabette farklılaşması için süreç ve uygulamalarını ön plana alarak, yazılım ve hizmet alanlarında da gelişen teknolojilerden maksimum seviyede yararlanmaları gerektiğine işaret etti.
    
     -SAP nedir--
    
     Kurumsal uygulama ve yazılım alanında faaliyet gösteren SAP, ürün ve servisleri ile müşterilerinin iş alanlarındaki inovasyonu artırmayı hedefliyor. SAP çözümleri, üretim, gıda, tekstil, otomotiv, sağlık, perakende, finans ve kamu sektörünün de aralarında yer aldığı 25'den fazla sektörde faaliyet gösteren farklı ölçeklerdeki SAP müşterilerinin (Sybase satınalması dahil) iş süreçlerine destek veriyor.
     Almanya merkezli faaliyet gösteren SAP, New York ve Frankfurt'un da aralarında yer aldığı birçok borsada "SAP" sembolü ile işlem görüyor. SAP Türkiye, şirketin 65'inci ülke ofisi olarak 2001 yılında kuruldu.
    
    
    

Bu haberi 150 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir