SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkanı Konukoğlu: -"Türkiye, küresel kriz ortamında nasıl büyüme…

  • Yazı boyutu
SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkanı Konukoğlu:
  -"Türkiye, küresel kriz ortamında nasıl büyüme…

SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkanı Konukoğlu: -"Türkiye, küresel kriz ortamında nasıl büyüme sağlanacağını dünyaya ispatlıyor" -"Zengin olmak artık eskisinden daha kolay"

SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, Türkiye'nin, küresel kriz ortamında nasıl büyüme sağlanacağını dünyaya gösterdiğini belirtti.
     SANKO Holding'ten yapılan açıklamaya göre, Konukoğlu, İstanbul Arel Üniversitesi İktisat Kulübü'nün düzenlediği "Kriz Zamanında Yönetim Stratejisi" konulu toplantıda deneyimlerini öğrencilerle paylaştı. Türkiye'de, orta yaş ve üzeri sanayicilerin geçmişte yaşadıkları kriz ortamı nedeniyle kriz yönetimi konusunda tecrübeli olduklarını ifade eden Konukoğlu, denizde ve gölde panik yapanın çırpındıkça suya teslim olduğu gibi, "krizde de panikleyenin boğulacağını" ifade etti.
     Konukoğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve ekonomi yönetimini üstlenen bakanlar ve bürokratların, kriz sürecini çok iyi yönettiklerini ve Türkiye'yi küresel kriz ortamında dünyanın gıptayla izlediği performansı sergilemesini sağladıklarını kaydetti.
     Yunanistan, İtalya ve İspanya başta olmak üzere birçok ülkenin "batmamak" için çaba gösterdiği bir süreçte Türkiye'nin büyümesini kesintiye uğratmadığını anlatan Konukoğlu, "Türkiye, küresel kriz ortamında nasıl büyüme sağlanacağını dünyaya ispatlıyor. Türkiye, başarılı kriz yönetimi ile hemen her ülkenin takdirini kazanıyor ve dikkatini çekiyor" dedi.
     Öğrencilere, "yukarıyı hayal et ulaşmaya çalış, aşağıya bak mutlu ol" diyen Konukoğlu, herkesin kendisine bir hedef belirlemesinin zorunluluk olduğunu belirterek, "Sahip olduklarınıza sahip olamayanların bulunduğunu düşünerek kıymetini bilin, şükredin ama daha başarılı olmak ve daha yukarılara tırmanmak için çok çalışmanız gerektiğini hiç unutmayın" tavsiyelerinde bulundu.
     Öğrencilere SANKO'nun tarihsel sürecini ve kendi tecrübelerini de anlatan Konukoğlu, şöyle devam etti:
     "12 sektörde yaklaşık 14 bin kişiyi istihdam ediyoruz. Babamızın vefatı sonrasında kardeşlerimle kenetlenerek şirketi büyüttük. Birlik ve beraberliğimizin en büyük sırrı, karşılıklı sevgi ve saygıyı içtenlikle benimsememizdir. Küçükler büyüklerine saygıyı, büyükler küçüklerine sevgilerini sunmayı bir görev gibi değil, aile olmanın gereği olarak görürler. Büyüklerimizden böyle gördük, bizler böyle uyguladık, çocuklarımız da aile olmanın gereklerini aynı şekilde sürdüreceklerdir."
    
     -Üniversite eğitiminin önemi
    
     Öğrencilere yaz tatillerinde bir iş yerinde çalışmalarını öneren Konukoğlu, bunu yapanın mezuniyet sonrasında diğerlerine göre daha hazırlıklı ve donanımlı olacağını bildirdi.
     Üniversite eğitiminin öğrencinin zihin kapasitesini artıracağını, ancak içini o eğitimi alanın dolduracağını kaydeden Konukoğlu, "Zengin olmak artık eskisinden daha kolay. Bilgisayarda yapacağınız bir inovatif proje ile zengin olabilirsiniz" diyerek öğrencilerden araştırmaya önem vermelerini istedi.
     Yurt dışında yatırım yapmaları için çeşitli fırsatlar çıktığını, ancak bütün avantajlarına karşın yatırımlarını Türkiye'de yapmaya devam ettiklerini bildiren Konukoğlu, bunun gerekçesini, "Üretim ve istihdam olanaklarımızı insanımız ve ülkemizin kalkınmasına katkı sağlamak amacıyla değerlendirmeye özen gösterdik" sözleriyle açıkladı.
     Öğrencilerin sorularını da yanıtlayan Konukoğlu, Türkiye'nin, elbirliğiyle 2023 hedeflerine ulaşacağından şüphesinin bulunmadığını, ancak herkesin bu hedeflere katkı sağlamaya çaba göstermesi gerektiğini sözlerine ekledi.
    
    
    

Bu haberi 155 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir