SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkanı Konukoğlu: -"Suriye'deki olaylar tüm Türkiye'yi olduğu gibi…

  • Yazı boyutu
SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkanı Konukoğlu:
  -"Suriye'deki olaylar tüm Türkiye'yi olduğu gibi…

SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkanı Konukoğlu: -"Suriye'deki olaylar tüm Türkiye'yi olduğu gibi Gaziantep'i de etkiledi ancak, genel anlamda şu anda işadamları olarak Suriye'deki olaylara bakmadan yatırım yapmaya devam ediyoruz" -"(Türkiye ekonomisi) Şoför arabayı iyi götürürse, ülke de yuvarlanmadan gider. Sayın Başbakanımız bu konuda hakikaten bırakın Türkiye'yi, bölgenin lideri olma yolunda"

SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Konukoğlu, "Suriye'deki olaylar tüm Türkiye'yi olduğu gibi Gaziantep'i de etkiledi ancak, genel anlamda şu anda iş adamları olarak Suriye'deki olaylara bakmadan yatırım yapmaya devam ediyoruz" dedi.
     Konukoğlu, Türkiye Genç iş Adamları Derneği (TÜGİAD) Bursa Şubesi'nin bir oteldeki aylık olağan toplantısı öncesi gazetecilere yaptığı açıklamada, Suriye'de yaşanan olaylarla ilgili herhangi bir tedirginlik yaşamadıklarını söyledi.
     Kamplarda bazı olaylar olduğunu anımsatan Konukoğlu, 'Zaman zaman top mermisi düşüyor ama bizimkiler hemen karşılık veriyorlar. Tedirgin olacak bir durum yok. Türkiye olarak Suriye'ye 2 milyar dolar bir ihracatımız var. Gaziantep'in ise 80 milyon dolarlık ihracatı var. Her ne kadar olumsuz olaylar olsa da bu biz iş adamlarını fazla etkilemedi. Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki Suriye'deki olaylar tüm Türkiye'yi olduğu gibi Gaziantep'i de etkiledi ancak, genel anlamda şu anda iş adamları olarak Suriye'deki olaylara bakmadan yatırım yapmaya devam ediyoruz. Küçük esnaf da ilk zamanlarda etkilendi ama şu an hiçbir sıkıntı yok. Korkacak bir durum söz konusu değil" diye konuştu.
    
     -Türkiye ekonomisi-
    
     Türkiye ekonomisinin 2012'deki durumunu değerlendiren Konukoğlu, şunları belirtti:
     "Bu iş şoför meselesi. Şoför arabayı iyi götürürse, ülke de yuvarlanmadan gider. Sayın Başbakanımız bu konuda hakikaten bırakın Türkiye'yi, bölgenin lideri olma yolunda. Bunu kabul etmek durumundayız. Mesela Gaziantep olarak 598 milyon dolar ihracatı sadece bu ay yaptık. Bu yıl 6 milyar doları geçeceğiz. Bu seviyelere gelebilmek hakikaten başarı. Bunun sebebi de Gaziantep'e yatırımların fazla olmasıdır. Bursa'nın arkasından geliyoruz. Şu an ülke ekonomisinde işler yolunda. Böyle devam etmesini umuyoruz."
     Abdülkadir Konukoğlu, Türkiye'nin "terör belasından kurtulması gerektiğine" işaret ederek, "Prensip olarak ilk yatırımlarımızı kendi bölgelerimize yapıyoruz. Terör belasına rağmen bunu yapıyoruz. Ondan sonraki yatırımlarımızı başka illere yapıyoruz. Bu yıl içinde Bursa'ya çok büyük yatırımlarımız oldu. Özel sektör evvela hesabına ve kitabına iyi bakmalı. Şu anda verilen teşvikler çok güzel. Bunun yanında terör belasının da bu memlekette azalması lazım. Oradaki güven ortamı olmadığı sürece yatırımcı sayısı az oluyor" ifadesini kullandı.
     Konukoğlu, 2023 vizyonunun gerçekleşeceğini inandıklarını dile getirerek, Türkiye'nin her şeye rağmen hedeflerine birer birer ulaştığını ve bunun devamının geleceğini sözlerine ekledi.
    
    
    

Bu haberi 165 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir