Sanayiciler, meslek liselilere destek verecek -OSİAD Başkanı Keskin: -"Her sanayici bir…

  • Yazı boyutu
Sanayiciler, meslek liselilere destek verecek
  -OSİAD Başkanı Keskin:
  -"Her sanayici bir…

Sanayiciler, meslek liselilere destek verecek -OSİAD Başkanı Keskin: -"Her sanayici bir öğrenciden sorumlu olacak"

Ostim Sanayici ve İşadamları Derneği (OSİAD) Başkanı Adnan Keskin, sanayicilerin meslek liselerinde okuyan öğrencilerin eğitim ihtiyaçlarını karşılamaya başlayacaklarını belirterek, "Her sanayici bir öğrenciden sorumlu olacak" dedi.
     Keskin, yaptığı yazılı açıklamada, meslek liselerinde eğitimi teşvik etmek, velilerde ve öğrencilerin zihinlerinde meslek liselerine karşı oluşan olumsuz yargıları kırma yönünde çaba harcadıklarını ifade ederek, meslek liselilerin her türlü ihtiyacının üstlenildiği bir uygulamayı yürürlüğe koyduklarına dikkati çekti.
     OSİAD'ın başlangıç aşamasında 5 öğrencinin sorumluluğunu üstlendiğini fakat bu sayıyı arttırmak istediklerini ifade eden Keskin, "Her sanayici bir öğrenciden sorumlu olacak. Şimdilik imkanlarımız buna elveriyor. İmkanlarımızın artmasına bağlı olarak öğrencilerimizin sayısını da artıracağız" dedi.
    
     -"Meslek liselerine harcanan para boşa gitmez"-
    
     Keskin, meslek liselerindeki eğitim teknolojilerinin yeterli düzeyde olmadığını savunarak, "Meslek liselerine ne kadar harcama yapılması mümkünse o kadar yapılmalıdır. Çünkü, bu okullara harcanan para boşa gitmez" dedi.
     Zaman zaman bazı sorunlarla mühendislerin bile işin içinden çıkamadığına işaret eden Keskin, O'nlara "Git, Ahmet Usta'ya sor' deriz. O Ahmet Usta, meslek liselidir" ifadesini kullandı.
     Açıklamada ayrıca, uygulamanın ilk olarak Çiğdemtepe Endüstri Meslek Lisesi'nde gerçekleştirildiği ve okul öğrencilerin de OSİAD'ı ziyaret ettikleri belirtildi.
    
    
    

Bu haberi 142 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir