Sanayi üretimi verileri

  • Yazı boyutu
Sanayi üretimi verileri

Anadolu Yatırım Araştırma Müdürü Gülizar Türk: "Büyümeyle ilgili olan endişelerin bu üretim rakamlarıyla birlikte biraz daha giderildiğini görüyoruz"

Anadolu Yatırım Araştırma Müdürü Gülizar Türk, mayıs ayı sanayi üretim rakamlarına ilişkin, "Büyümeyle ilgili olan endişelerin bu üretim rakamlarıyla birlikte biraz daha giderildiğini görüyoruz" dedi.
     Türkiye Mayıs Sanayi Üretimi rakamlarını AA muhabirine değerlendiren Gülizar Türk, rakamların beklentilerden iyi gelmesini olumlu bulduğunu ve büyümeyle ilgili olan endişelerin biraz daha giderildiğini belirtti.
     Türk, şunları ifade etti:
     "İlk çeyrek büyümemiz yıllık bazda artmıştı, fakat bir önceki çeyreğe göre hafif te olsa düşüş göstermişti. İkinci çeyrek büyüme rakamları önemli olacak. Bu rakamların piyasalar üzerinde de olumlu etkisi oldu. Ayrıca Merkez Bankası'nın politikaları ve derecelendirme kuruluşlarının Türkiye'ye bakışı açısından da önemli. Ancak bir sonraki verilere de bakmak lazım."
    
    
    


Bu haberi 177 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir