Sanayi üretim verileri -OYAK Yatırım Ekonomisti Gülay Elif Girgin: -"Son çeyreğin büyüme…

  • Yazı boyutu
Sanayi üretim verileri
  -OYAK Yatırım Ekonomisti Gülay Elif Girgin:
  -"Son çeyreğin büyüme…

Sanayi üretim verileri -OYAK Yatırım Ekonomisti Gülay Elif Girgin: -"Son çeyreğin büyüme performansı hem 2012 yılını belirlemesi hem de 2013 yılının gücünü göstermesi açısından çok önemli"

OYAK Yatırım Ekonomisti Gülay Elif Girgin, son çeyreğin büyüme performansının hem 2012 yılını belirlemesi hem de 2013 yılının gücünü göstermesi açısından çok önemli olduğunu belirtti.
     TÜİK tarafından açıklanan Kasım ayı sanayi üretim verilerine ilişkin değerlendirmede bulunan Girgin, Ekim ayındaki yüzde 6'lık daralma sonrasında Kasım ayının baz yılının da katkısıyla yüzde 11 civarında bir büyüme kaydettiğini belirtti.
     İki ayın ortalamasının ise yüzde 2,5 seviyelerinde olduğunu belirten Girgin, "Hep üzerinde durduğumuz gibi son çeyreğin büyüme performansı hem 2012 yılını belirlemesi hem de 2013 yılının gücünü göstermesi açısından çok önemli" dedi.
     Aralık ayında endeksten baz yardımının gelmeyeceğine dikkati çeken Altınsaç, şunları kaydetti:
     "Öncü göstergeler Aralık ayındaki sanayi üretimi performansının son çeyrek sanayi üretimi ortalamasını yüzde 4 seviyelerine çekecek kadar güçlü gelmeyeceğine işaret etmekte. Bu anlamda Kasım ayının pozitif etkisine rağmen 2012 yılı GSYH büyümesinin hükümet tahmini olan yüzde 3,2'nin hafif altında olacağına yönelik görüşümüzü koruyoruz."
    
    
    

Bu haberi 163 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir