Sanayi üretim verileri -KSO Yönetim Kurulu Başkanı Zeytinoğlu: "Beklenen yatırımların gelmesi…

  • Yazı boyutu
Sanayi üretim verileri
  -KSO Yönetim Kurulu Başkanı Zeytinoğlu:
  "Beklenen yatırımların gelmesi…

Sanayi üretim verileri -KSO Yönetim Kurulu Başkanı Zeytinoğlu: "Beklenen yatırımların gelmesi halinde bu yılı, bir önceki yıldan daha iyi bir yıl olma potansiyelinde görüyoruz"

Kocaeli Sanayi Odası (KSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, "2013 yılında beklenen yatırımların gelmesi halinde bu yılı, bir önceki yıldan daha iyi bir yıl olma potansiyelinde görüyoruz"dedi.
     Zeytinoğlu, TÜİK tarafından açıklanan aralık ayı sanayi üretim verilerine ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, bir önceki yılın aynı ayına ve bir önceki aya göre yüzde 3,8 azalma olduğunu hatırlatarak, sanayi üretim endeksinde aralık ayında yaşanan ve diğer göstergelerin de desteklediği düşüşün, 4'üncü çeyrek büyüme beklentilerini doğruladığını ifade etti.
     Söz konusu oranların yılı yüzde 2,5-3 arası bir büyümeyle kapatacağının işareti olduğunu belirten Zeytinoğlu, "Yılın son ayının dış ticaret verileri, bu gerilemenin habercisi olduğunu gösteriyor. Ayrıca aralık ayında bölgemizde bazı kuruluşlarımızın zorunlu duruşlarının da etkisi olduğunu düşünüyoruz. Bunun ocak ayına da yansımasından endişe ediyoruz. Kasım ayı verileri, bize ekonomideki canlanmanın habercisi iken bu gerileme beklentilerimizi maalesef öteletmiştir. 2013 yılında beklenen yatırımların gelmesi halinde bu yılı, bir önceki yıldan daha iyi bir yıl olma potansiyelinde görüyoruz" ifadesini kullandı.
    
    
    

Bu haberi 188 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir