Sanayi üretim verileri -İSO Yönetim Kurulu Başkanı Tanıl Küçük: -"Yılın ilk ayı itibariyle…

  • Yazı boyutu
Sanayi üretim verileri
  -İSO Yönetim Kurulu Başkanı Tanıl Küçük:
  -"Yılın ilk ayı itibariyle…

Sanayi üretim verileri -İSO Yönetim Kurulu Başkanı Tanıl Küçük: -"Yılın ilk ayı itibariyle aldığımız sonuç pek parlak olmasa da, önümüzdeki günlerde iç talep ve dış talebin sanayi üretimini destekleyecek şekilde gelişmesini ve 2013 yılının sanayimiz adına 2012 yılından daha iyi bir yıl olmasını ümit etmekteyiz"

İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Başkanı Tanıl Küçük, Ocak ayı sanayi üretim verilerine ilişkin olarak, yılın ilk ayı itibariyle alınan sonuç pek parlak olmasa da, önümüzdeki günlerde iç talep ve dış talebin sanayi üretimini destekleyecek şekilde gelişmesini ve 2013 yılının sanayi adına 2012 yılından daha iyi bir yıl olmasını ümit ettiklerini belirtti.
     TÜİK tarafından açıklanan Ocak ayı sanayi üretim verilerine ilişkin değerlendirmede bulunan Küçük, sanayi üretiminin 2012 yılına Ocak ayındaki yüzde 1,6'lk mütevazı artışla başladığını, yılın ikinci yarısından itibaren de istikrarsız, inişli çıkışlı bir seyir ortaya koyduğunu ve yılı yüzde 2,5'lik ortalama artış ile kapattığını hatırlattı.
     Bu yılın Ocak ayındaki yüzde 1,9'luk artışın sanayi sektörünün 2013 yılına da benzer bir başlangıç yaptığını düşündürdüğünü kaydeden Küçük, "Yılın ilk ayı itibariyle aldığımız sonuç pek parlak olmasa da, önümüzdeki günlerde iç talep ve dış talebin sanayi üretimini destekleyecek şekilde gelişmesini ve 2013 yılının sanayimiz adına 2012 yılından daha iyi bir yıl olmasını ümit etmekteyiz. Bekleyip göreceğiz" yorumunu yaptı.
    
    
    

Bu haberi 122 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir