Sanayi üretim verileri -GSO Yönetim Kurulu Başkanı Konukoğlu: -"Geleceğe iyimser bakıyoruz.…

  • Yazı boyutu
Sanayi üretim verileri
  -GSO Yönetim Kurulu Başkanı Konukoğlu:
  -"Geleceğe iyimser bakıyoruz.…

Sanayi üretim verileri -GSO Yönetim Kurulu Başkanı Konukoğlu: -"Geleceğe iyimser bakıyoruz. 2013'te büyümenin daha iyi olacağına inanıyoruz"

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Konukoğlu, sanayi üretiminin aralıkta yüzde 3,8 daralmasına rağmen geleceğe iyimser baktıklarını, 2013 yılında büyümenin daha iyi olacağına inandıklarını belirtti.
     TÜİK tarafından açıklanan aralık ayı sanayi üretim verilerini değerlendiren Konukoğlu, piyasalarda sanayi üretim endeksinde küçük de olsa bir artış beklendiğini, ancak gerçekleşmenin bu yönde olmadığını ve aralık ayında yüzde 3,8 azaldığını anımsattı.
     Yılın son çeyreğinde 2 ay azalma yaşandığını hatırlatan Konukoğlu, sanayi üretim endeksinde dalgalı seyrin 4. çeyrekte de devam ettiğini belirtti.
     Açıklanan son veriyle birlikte toplam sanayi üretiminde 2012 yılı ortalama artışın yüzde 2,3 düzeyinde kaldığına dikkati çeken Konukoğlu, şunları kaydetti:
     "Orta Vadeli Program'da 2012 yılı için öngörülen revize edilmiş yüzde 3,2 büyüme hedefinin tutması için sanayi üretiminde kasım ayındaki olumlu tablonun aralıkta da sürmesi gerekiyordu. Fakat ekonomide beklenen ölçüde hareketlenme yaşanmaması sanayi üretimine olumsuz yansıdı. Buna rağmen geleceğe iyimser bakıyoruz. 2013 yılında büyümenin daha iyi olacağına inanıyoruz. İç talepteki toparlanmanın daha belirgin hale gelmesini, ihracatın artışının sürmesini bekliyoruz."
     Konukoğlu, istikrarlı ve sürdürülebilir büyüme için yapısal reformlara hız verilerek devam edilmesi gerektiğini sözlerine ekledi.
    
    
    

Bu haberi 182 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir