Sanayi üretim verileri -Denizli Sanayi Odası Başkanı Keçeci: "Beklediğimiz bir artıştı.…

  • Yazı boyutu
Sanayi üretim verileri 
  -Denizli Sanayi Odası Başkanı Keçeci:
  "Beklediğimiz bir artıştı.…

Sanayi üretim verileri -Denizli Sanayi Odası Başkanı Keçeci: "Beklediğimiz bir artıştı. Antidamping vergisiyle tekstil sektörü kapasitesini artırarak çalıştı"

Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci, 2012 Kasım ayı sanayi üretiminde, bir önceki yıla göre yüzde 11,3'lük artış sağlanmasının, bekledikleri bir gelişme olduğunu söyledi.
     Keçeci, TÜİK tarafından açıklanan kasım ayı sanayi üretim verilerine ilişkin AA muhabirine değerlendirmede, Türkiye'de ihracatın ve istihdamın arttığı, işsizliğin yüzde 9'lara düştüğü, cari açığında da yüzde 8'lere indiği bir yılın geride bırakıldığını söyledi.
     Türkiye'nin ekonomik açıdan ve büyümede önemli bir yıl geçirdiğini dile getiren Keçeci, şunları kaydetti:
     "Genel itibariyle Türkiye ve Denizli, istikrarlı bir yıl geçirdi. Bunun sebebi de Ekonomi Bakanlığı'nın 2012 yılı başında Denizli'nin ürettiği ürünlerde ithalata koyduğu antidamping vergisiyle tekstil sektörü kapasitesini artırarak çalıştı. Bu nedenle tekstilde, hem istihdam hem de ihracat önemli derecede arttı. Diğer taraftan Denizli'deki metal ve mermer sektörü de 2012 yılında uyumlu ve istikrarlı çalıştı. Bu nedenle sanayi üretiminin kasım ayında 2011 yılının aynı ayına göre, yüzde 11,3 oranında artış göstermesi bizim beklediğimiz bir artıştı. Denizli, bu dönemde en büyük ihracat rakamına ve istihdam artışına ulaştığı için sanayi üretimin bu oranlarda olacağını tahmin ediyorduk. Bu önemli bir artıştır."
    
    
    

Bu haberi 202 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir