Sanayi üretim rakamları...

  • Yazı boyutu
Sanayi üretim rakamları...

İSO Başkanı Tanıl Küçük:"Haziran ayı sanayi üretiminde yüzde 2,7'lik artış, ekonomide yumuşak iniş eğiliminin yatay olarak devam ettiğini ve iç talepte henüz beklediğimiz canlanmanın başlamadığını göstermektedir"

İstanbul Sanayi Odası (İSO) Başkanı Tanıl Küçük, "Haziran ayı sanayi üretiminde yüzde 2,7'lik artış, ekonomide yumuşak iniş eğiliminin yatay olarak devam ettiğini ve iç talepte henüz beklediğimiz canlanmanın başlamadığını göstermektedir" dedi.
     Küçük, TÜİK tarafından açıklanan sanayi üretim rakamlarına ilişkin değerlendirmede bulunarak, "Haziran ayı sanayi üretiminde yüzde 2,7'lik artış, ekonomide yumuşak iniş eğiliminin yatay olarak devam ettiğini ve iç talepte henüz beklediğimiz canlanmanın başlamadığını göstermektedir. Diğer taraftan, sanayi üretiminin birinci çeyrekte yüzde 2,8; ikinci çeyrekte yüzde 3,4 büyümesi GSYİH'nın ikinci çeyrekte birinci çeyreğe göre biraz daha iyi olacağına işaret etmektedir" ifadelerini kullandı.
    
    
    


Bu haberi 141 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir