Sanayi üretim rakamları...

  • Yazı boyutu
Sanayi üretim rakamları...

MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak:"Haziran ayı için beklenen artışın gerçekleşmesi, yılın ilk yarısı itibariyle büyümenin yüzde 4 bandına taşınabileceğine ilişkin güçlü sinyaller veriyor"

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Nail Olpak, sanayi üretim verilerine ilişkin "Haziran ayı için beklenen artışın gerçekleşmesi, yılın ilk yarısı itibariyle büyümenin yüzde 4 bandına taşınabileceğine ilişkin güçlü sinyaller veriyor" dedi.
     Olpak, TÜİK tarafından açıklanan sanayi üretim rakamlarına ilişkin değerlendirmesinde, mayıs ayında sanayi üretim endeksinin, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 5,9 oranında artarak 134,7 seviyesine ulaşmasına dikkati çekerek, 2011 Kasım ayından bu yana görülen en büyük yıllık artışın, ikinci çeyrek büyüme bandının yukarı çekilmesi açısından oldukça önemli bir gelişme olduğunu söyledi.
     Olpak, "Endekste geçen aya göre de yüzde 7,4 oranında gerçekleşen artışın, mevsimsel etkilerle bu sonucu verse de, haziran ayında da mevsimsel etkinin devam edeceği göz önüne alındığında, ikinci çeyrek büyümesine olumlu katkı sağlayacağı net olarak görülmektedir. Haziran ayı için beklenen artışın gerçekleşmesi, yılın ilk yarısı itibariyle büyümenin yüzde 4 bandına taşınabileceğine ilişkin güçlü sinyaller veriyor" değerlendirmesini yaptı.
    
    
    


Bu haberi 237 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir