Sanayi üretim rakamları -GSO Başkanı Adil Konukoğlu: -"Büyümeye yönelik beklentilerimiz…

  • Yazı boyutu
Sanayi üretim rakamları
  -GSO Başkanı Adil Konukoğlu: 
  -"Büyümeye yönelik beklentilerimiz…

Sanayi üretim rakamları -GSO Başkanı Adil Konukoğlu: -"Büyümeye yönelik beklentilerimiz yükseldi"

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Konukoğlu, mayıs ayı sanayi üretimi verilerinin beklentilerden iyi gelmesini olumlu bulduğunu, büyümeye yönelik beklentilerinin yükseldiğini belirtti.
     GSO'dan yapılan açıklamaya göre, Konukoğlu, mayıs ayı toplam sanayi üretiminin piyasa beklentilerinin neredeyse iki katı olarak ilan edildiğini anımsattı.
     Konukoğlu, 5,9 olarak açıklanan mayıs ayı sanayi üretimi verilerinin yıl sonu büyümeye yönelik beklentilerin yükselmesine neden olduğunu dile getirerek, Türkiye'nin artık ekonomik başarılarıyla örnek gösterilen bir ülke haline geldiğini vurguladı.
     Sanayi üretimi, istihdam ve ihracattaki artışın Türkiye'nin "istikrar ülkesi" olduğunu gösterdiğine değinen Konukoğlu, şunları kaydetti:
     "Büyümeye yönelik beklentilerimiz yükseldi. Bu tablo her geçen gün herkese daha çok sorumluluk yüklüyor. Üretim artışıyla cari açık sorununun da aşılacağına inanıyorum. Gaziantepli sanayiciler olarak bizler daha çok üreterek, daha çok ihracat yaparak ve daha çok istihdam sağlayarak bu ülkeye karşı sorumluluğumuzu yerine getiriyoruz, getirmeye de devam edeceğiz."
    
    
    

Bu haberi 252 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir