Sanayi sitesi inşaatlarının kredilendirilmesine ilişkin düzenleme Resmi Gazete'de

  • Yazı boyutu
Sanayi sitesi inşaatlarının kredilendirilmesine ilişkin düzenleme Resmi 
Gazete'de

Sanayi sitesi inşaatlarının kredilendirilmesine ilişkin düzenleme Resmi Gazete'de

Sanayi sitesi inşaatlarının kredilendirilmesine ilişkin taleplerin, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yatırım programı teklifi kapsamına alınabilmesi, "Sanayi sitesi alanının kooperatif mülkiyetinde olması ve kooperatif üyelerine ait genel üye listesinin Bakanlıkça uygun görülmesi" şartına bağlandı.
     "Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Yatırım Programında Yer Alan Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatiflerinin Kredi Kullanımına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik", Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.
     Buna göre, yönetmeliğin adındaki "küçük" ifadesi kaldırılarak "Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Yatırım Programında Yer Alan Sanayi Sitesi Yapı Kooperatiflerinin Kredi Kullanımına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik" olarak değiştirildi.
     Değişiklikle "Sanayi sitesi yapı kooperatifi", Kooperatifler Kanunu ile küçük sanayi sitesi yapı kooperatifi ana sözleşmesi hükümlerine göre kurulmuş kooperatifi tanımlarken, "küçük sanayi siteleri (KSS)" ibaresi "sanayi siteleri (SS)" oldu.
     Sanayi sitesi inşaatlarının kredilendirilmesine ilişkin taleplerin, Bakanlık yatırım programı teklifi kapsamına alınabilmesi, "Sanayi sitesi alanının kooperatif mülkiyetinde olması ve kooperatif üyelerine ait genel üye listesinin Bakanlıkça uygun görülmesi" şartına bağlandı.
     Yönetmelikle deprem, sel, heyelan, yangın ve benzeri durumlarda sanayi sitelerinin kredi talebi, bu Yönetmelik ile belirlenen şartlara bağlı olmaksızın Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından ayrıca değerlendirilecek.
    
    
    

Bu haberi 161 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir