Sanatçı Neşet Ertaş'ın vefatı

  • Yazı boyutu
Sanatçı Neşet Ertaş'ın vefatı

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu:"Onun dediği gibi kalplerden kalplere bir yol var ve biliyoruz ki onun bu kalplerde açtırdığı çiçekler hiç solmayacak"

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Türk Halk Müziği sanatçısı ve söz yazarı Neşet Ertaş'ın vefatına duyduğu üzüntüyü dile getirerek, "Onun dediği gibi kalplerden kalplere bir yol var ve biliyoruz ki onun bu kalplerde açtırdığı çiçekler hiç solmayacak" dedi.
     Hisarcıklıoğlu, yayımladığı mesajda Türk Halk Müziği sanatçısı Neşet Ertaş'ın vefatını üzüntüyle öğrendiğini belirterek, "Kırşehir Abdallarından, bozkırın tezenesi olarak da bilinen usta sanatçı, Anadolu'nun sevgisiyle, coşkusuyla beslenmiş, adeta halkının yaşadığı sevinçlerin, acıların, sitemlerin, aşkların, kısaca tüm duygularının tercümanı olmuştur. Onun dediği gibi kalplerden kalplere bir yol var ve biliyoruz ki onun bu kalplerde açtırdığı çiçekler hiç solmayacak" ifadelerini kullandı.
     Hisarcıklıoğlu, Türk iş dünyası adına Ertaş'a Allah'tan rahmet, ailesine, yakınlarına ve tüm sevenlerine baş sağlığı diledi.
    
    
    


Bu haberi 357 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir