Sanatçı Metin Serezli'nin vefatı -TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu: -"Onu Yeşilçam…

  • Yazı boyutu
Sanatçı Metin Serezli'nin vefatı
  -TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu:
  -"Onu Yeşilçam…

Sanatçı Metin Serezli'nin vefatı -TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu: -"Onu Yeşilçam filmlerindeki unutulmaz karakterleriyle ve tiyatro sahnesinde iz bırakan oyunlarıyla, her şeyden önce de sanat dünyasına verdiği katkılarla daima saygıyla anacağız"

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Sanatçı Metin Serezli'nin vefatı'na ilişkin "Onu Yeşilçam filmlerindeki unutulmaz karakterleriyle ve tiyatro sahnesinde iz bırakan oyunlarıyla, her şeyden önce de sanat dünyasına verdiği katkılarla daima saygıyla anacağız" ifadesini kullandı.
     Rifat Hisarcıklıoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, tiyatro sanatçısı Metin Serezli'nin vefatı üzerine taziye mesajı yayımladı.
     Serezli'nin Türk tiyatrosu ve sinema camiası için önemli bir değer olduğunu belirten Hisarcıklıoğlu, sanatçının kaybının sanat dünyasını da halkı da derinden üzdüğünü bildirdi.
     Hisarcıklıoğlu, Serezli'nin vefat haberini üzüntüyle öğrendiklerini ifade ederek, şunları kaydetti:
     "1954'de başladığı sahne macerasını bugüne kadar büyük bir başarı ve azimle sürdüren Metin Serezli, hiç şüphesiz ülkemizin önemli değerlerinden birisiydi. Rahatsızlığı döneminde en büyük desteği olan eşi Nevra Serezli gibi Türk halkının kalbini kazanmıştı. Onu Yeşilçam filmlerindeki unutulmaz karakterleriyle ve tiyatro sahnesinde iz bırakan oyunlarıyla, her şeyden önce de sanat dünyasına verdiği katkılarla daima saygıyla anacağız. Mekanı cennet olsun."
    
    
    

Bu haberi 184 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir